Wpis z mikrobloga

Ponieważ spanikowani spadkowicze pozbawieni jaj boją się panicznie wejścia tej informacji na główną i dyskusji w której okazałoby się, że święty dogmat o spadkach jednak nie działa i kolejny raz zakopują jak stado przerażonych kurczaków, to wrzucę przynajmniej na mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak to dobrze, że zakopywanie i walenie sobie nawzajem ma wpływ na rzeczywistość... Oh wait...

Wzrosty cen mieszkań spodziewane w 2023 r. przyszły wcześniej. Zwlekanie dłużej z zakupem będzie wiązało się z koniecznością zapłaty jeszcze większych pieniędzy. Średnia stawka za metr w siedmiu największych miastach do 2025 r. wzrośnie o około 1,7 tys. zł — wynika z najnowszych prognoz ekonomistów Credit Agricole.

Ceny mieszkań na rynku pierwotnym do końca 2023 r. mogą pozostać na poziomie obserwowanym w trzecim kwartale bieżącego roku (11 tys. 325 zł/m2 )

W 2024 r. powinny zwiększyć się do 11 tys. 943 zł i 12 tys. 934 zł w 2025 r.

Czynnikami niepewności prognoz jest m.in. siła oddziaływania wyższych stóp procentowych na popyt na mieszkania i ich ceny przy prawdopodobnym jednoczesnym ograniczeniu podaży mieszkań przez deweloperów w kolejnych latach

Ekonomiści Credit Agricole (CA) regularnie publikują prognozy cen mieszkań dla siedmiu największych polskich miast. W najnowszym raporcie przyznali, że poprzednio niedoszacowali skali podwyżek m.in. na materiałach budowlanych. Zweryfikowali szacunki na kolejne lata i nie są to najlepsze wieści dla planujących zakup własnego "M".

"Prognozujemy, że ceny mieszkań na rynku pierwotnym do końca 2023 r. pozostaną na poziomie obserwowanym w trzecim kwartale bieżącego roku (11 tys. 325 zł/m2 )" — przewidują eksperci CA.

Przyznają, że wcześniej zakładali, że wzrost cen będzie skoncentrowany w 2023 r., a obecnie zmaterializował się on już w 2022 r. Dalsze zwlekanie z zakupem mieszkania może się nie opłacić. W 2024 r. ekonomiści przewidują ponowne zwiększenie tempa wzrostu cen mieszkań do 5,5 proc. rok do roku (wobec 2,2 proc. w 2023 r.) i jego kontynuację w 2025 r. (8,4 proc.).

"Oznacza to, że przeciętna cena transakcyjna w siedmiu największych miastach w Polsce (Gdańsk, Gdynia, Łódź, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław) zwiększy się do 11 tys. 943 zł średniorocznie w 2024 r. i 12 tys. 934 zł w 2025 r." — czytamy w analizie CA.
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/ceny-mieszkan-2023-2025-zwlekanie-z-zakupem-sie-nie-oplaci/qjdhebw

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #ekonomia #gospodarka
pastaowujkufoliarzu - Ponieważ spanikowani spadkowicze pozbawieni jaj boją się panicz...

źródło: comment_16697225631lAWwWhz8rJpqsdEPwNLLK.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
Mam cię opisanego jako "gównomulitkonto" z pewnością nie bez powodu, co zdecydowanie zmniejsza moją ochotę do wdawania się w jakiejkolwiek wymiany. Wasz guru mickpl mnie dawno temu zablokował bo punktowałem bzdury, które wypisywał. A ty wyskakujesz i domagasz się dyskusji i mojego czasu bo ci się należy, co?

Nic ci się nie należy, podobnie jak reszcie tych dzbanów. Wystarczająco dużo czasu już zmarnowałem na takich wojtków i innych spadkowiczów z zaburzeniami osobowości
pastaowujkufoliarzu - Mam cię opisanego jako "gównomulitkonto" z pewnością nie bez po...

źródło: comment_1669743930rpDdt97AUs4Z1NkUMgFEO9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz