Wpis z mikrobloga

Wszyscy w koło pierdzielą o jakimś mitycznym kryzysie, recesji i spadku jakości życia, ale ja jakoś tego wszystkiego nie zauważam ¯_(ツ)_/¯

- ludzie nadal biorą OLEDY i Iphony za kilka tysiecy zlotych, widać co jest plusowane na pepperku
- nie liczą się z hajsem i kupują jakieś rarytaski typu łosoś wędzony, drażetki m&ms czy misie Haribo, widzę co wykładają na kasie w biedronce, płacą rachunki po 500-600 zlotych
- oczywiście malboraski za 25 złotych i Jack Daniels za 120 muszą być. Polak już nie chce palić Radomskich i popijać żubrówką ,a pozatym, co to za święta bez alkoholu?
- nie oszczędzają na jedzeniu, zamiast gotować tanio i smacznie w domu, np. plasterki ziemniaczane, jedzą kanapki drwala po 25zl, zamawiają pitce, kebaby, cateringi
- opłacają jakieś badziewne streamingi typu netflix, HBO czy Disney zamiast pobrać film z torrenta
- ciągle kupują nowe samochody, na przykład mój sąsiad wziął sobie teraz nowe Suzuki, co prawda czekał pół roku, ale wział, no a mógł przecież ogarnąć jakas 5-letnią używkę, heh.
- budowy i remonty trwają cały czas, i nie są to rzeczy pilnej potrzeby, sąsiad obok w grudniu kładzie kostkę, mimo że mial podjazd wysypany tłuczniem, kilka domów dalej cham kryje drewnianą stodołe ocynkiem.
- siostrzenica planuje wesele, już zadatkowała salę na 2024 i szuka muzykantów
- za chwilę połowa Polaków dostanie socjal z januszeksów i rozwali to na klocki Lego i drony DJ mavic..

Polak to takie dziwne stworzenie, wie że jest ta inflacja, wie że pieniądz traci na wartości, a i tak nie robi nic by go przy sobie zatrzymać. Weźmie tą wypłacinę, rozwali gębę i leci. Nie usiedzi w miejscu bo pieniądz parzy go w ręce. Nakupi tych bibelotów i chińszczyzny w Pepco, a później nie ma co do garnka włożyć. Jak widzę tych wszystkich ludzi w galerii beztrosko oddajacych się konsumpcji to normalnie chce mi się rzygać i wstydze się że mamy te samo obywatelstwo.

#takaprawda #mowiejakjest #przemysleniazdupy #polskiedomy #nieruchomosci #budownictwo #motoryzacja #cebuladeals #netflix #polskiedomy #bekazpodludzi #bekazpisu
h.....4 - Wszyscy w koło pierdzielą o jakimś mitycznym kryzysie, recesji i spadku jak...

źródło: comment_166979265331YzB52brwwqAIAS2JLk8q.jpg

Pobierz
  • 170
@heterodewiant44: takie jest zadanie stop procentowych, tylko na #!$%@? mam trzymać pieniądze na śmiesznych 8% jak w ciągu roku ich wartość spada o 20%. Glapa musi dać jakiś sensowny powód do oszczędzania, bo póki co takiego nie widzę. Trzymam sobie oszczędności, ale jak widzę, że kredyciarze dalej płaczą pomimo tego, że inflacja i tak przebija oprocentowanie kredytu to mnie dupsko piecze xD
@SiennyStog: Teoretycznie tak ale jak będziesz trzymał 100zł na lokacie to stracisz 10zł rocznie a jak wydasz na coś co nie jest ci potrzebne to stracisz 100zł ;p

Najwięcej o inflacji i o tym, że ich pieniądze tracą na wartości krzyczą te osoby które na koncie mają 0zł i żyją z miesiąca na miesiąc. Bogaci zawsze tak wykombinują, że nie stracą
Polak to takie dziwne stworzenie, wie że jest ta inflacja, wie że pieniądz traci na wartości, a i tak nie robi nic by go przy sobie zatrzymać. Weźmie tą wypłacinę, rozwali gębę i leci. Nie usiedzi w miejscu bo pieniądz parzy go w ręce.


@heterodewiant44: nie jestes chyba tytanem intelektu
- opłacają jakieś badziewne streamingi typu netflix, HBO czy Disney zamiast pobrać film z torrenta


@heterodewiant44: no tak, bo lepiej kraść niż kupować legalnie. Świetna rada ziomek.

- ciągle kupują nowe samochody, na przykład mój sąsiad wziął sobie teraz nowe Suzuki, co prawda czekał pół roku, ale wział, no a mógł przecież ogarnąć jakas 5-letnią używkę, heh.


No i super, gdyby nie on, nie miałbyś za 5 lat czego kupić.
Polak to takie dziwne stworzenie, wie że jest ta inflacja, wie że pieniądz traci na wartości, a i tak nie robi nic by go przy sobie zatrzymać.


@heterodewiant44: no właśnie o to chodzi, że w czasie inflacji trzeba szybko wydaj hajs, bo taniej już nie będzie, a złotówka traci na wartości z każdym dniem. Weź to sobie policz. Tym bardziej warto brać kredyt na nieruchomość, skoro jego oprocentowanie to zaledwie połowa
@Ranger: Brzmisz jak mój brat którego od 15 lat inflacja okrada z wypłaty dlatego żyje z miesiąca na miesiąc żeby przypadkiem nie mieć ani złotówki na koniec miesiąca. Oczywiście przez to ani nie był w stanie odłożyć na samochód, ani na wkład własny na mieszkanie.
Moi rodzice z babcią mu mieszkanie kupili a on wział kredyt na remont i teraz się cieszy bo oprocentowanie kredytu niższe od inflacji i on na
nie liczą się z hajsem i kupują jakieś rarytaski typu łosoś wędzony, drażetki m&ms czy misie Haribo, widzę co wykładają na kasie w biedronce, płacą rachunki po 500-600 zlotych


@heterodewiant44: wiem, że to trolling, ale ludzie w Polsce serio czasem tak myślą xDDD

"Pacz pan, tak ta młodzież płacze, że piniendzy nie majo, a w biedronce dalej czekolade kupujo. Za moich czasów to się zimniok z cebulo jadło, i się człowiek
@heterodewiant44 a jak kupuję płyty z polichlorku winylu i płyty CD w plastikowych opakowaniach to też jestem konsumpcyjnym zerem zasmiecajacym planetę tonami plastiku, czy jednak mam romantyczną duszę i mogę spokojnie spojrzeć w lustro?

Tak pytam, bo zaraz idę się uczesać i nie wiem czy mam splunąć na swoje odbicie, czy się uśmiechnąć
#!$%@? tych Polaków, ze sobie haribo kupują. W dupach sie przewraca. Jak czytam takie wpisy, to sie za głowę łapie. Najlepiej to dieta czokoszokowa i trzymać pieniądze w skarpecie, jak będą gowno warte i jedynie będzie sie można nimi podetrzeć. Tego, ze uważasz sie lepszym, bo nie pozwalasz sobie na przyjemności już nie będę komentować, bo to chyba jakaś wyzsza próba wyparcia XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@heterodewiant44: po co ma oszczędzać gdy na oszczędzaniu traci przez inflacje?

@dqdq1: traci przez inflację, ale jak taki ja na przykład chce se kupić nieruchomość, to i tak muszę te pieniądze gdzieś trzymać, bo przecież bez nich sobie nic nie kupię xd