Wpis z mikrobloga

@OscarDeLaRenta: kiedy baza jest zbudowana?
Załóżmy ze trenuje pod ITT, wyścigi 20 i 40km.
Z drugiej strony mamy kolarza ultra robiącego północ południe czy jakiś maratony dookoła polski.
Gdzie jest dobra ilość bazy dla jednego i drugiego? Jak to się objawia?
Jak powinien trenować jeden i drugi zawodnik w zimę?
  • Odpowiedz
@OscarDeLaRenta: Czyli dalej nie wiemy o czym mówimy. To mam bazę jak mogę bez przerwy zrobić 3h na trenażerze bez dryfu tętna? Czy to nie jest baza? A może baza to 3w/kg przy 120bpm? Czy VT1 na poziomie 170bpm?

@89neo: Pojemność płuc czyli co? Mów konkretnie jak już bierzesz udział w dyskusji ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@89neo: i to pokazuje jak nikłe masz pojecie o czym mowisz. ( ͡° ͜ʖ ͡°) budowanie bazy, to rozwijanie umiejętności podstawowych, wytrzymałości tlenowej)cos co prawie opisales) sily i szybkosci. Tlen to tylko jeden element bazy. Z tych trzech budujesz potem cechy specjalistyczne.

zakres tetna 130/140 jest z dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°) jest to mocno indywidualne. Przy moim progowym 184, 140 to dalej
  • Odpowiedz
Ale kto mówi, że baza składa się z pierdzenia w siodełko?

Klasyczne podejście skupia się na objętości, zwiększaniu obciążeń wraz z zmniejszaniem objętości tzw. klasyczna periodyzacja.
I to nazywają bazą, która wprowadza do treningu właściwego dla docelowego startu
  • Odpowiedz
@Poemat: o kurde taka ciekawa dyskusja mnie ominęła, a przecież ostatnio jestem ekspertem od bazy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
kiedyś myślałem że w modelu 7 strefowym baza to jazda w s1 i tak sobie tłukłem tygodniami regenerację która poza lekkim wytrenowaniem nie dawała kompletnie nic, no prócz samej przyjemności jeżdżenia i niskiego
  • Odpowiedz
  • 0
@OscarDeLaRenta: Nie, pytam o wskaźnik fizjologiczny. Który i jaka jego wartość określa, ze baza została zbudowana i mogę przejść do kolejnego rodzaju treningów? Bo logiczne, ze skoro bazy nie będzie to bez sensu przed docelowym startem rozpoczynać kolejny mikrocykl, bo przecież organizm nie jest na niego gotowy.

@dablju_: No i co to jest ta baza w końcu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Poemat: Robienie bazy to inaczej poprawa wytrzymałości tlenowej. Większe waty w strefie, w której się nie zakwaszasz. Nie ma konkretnej granicy, ale załóżmy ze jak przy 150 w tętno wywala ci w kosmos, to warto popracować nad baza. I już daj spokoj, chcesz to rób interwały. Polecam wywiad gcn z trenerem Pogacara. Znaczna większość jego treningu to bezsensowna baza jak to określasz
  • Odpowiedz