Wpis z mikrobloga

@wylisiony_afrowiorek: Przy pierwszej jakieś 20 kg na 3 powtórzenia. Daj sobie czas, regularne ćwiczenia, przyzwyczai się układ nerwowy. A 50 kg jeśli wcześniej nie ćwiczyłeś to mega dużo. Standardem jest jakieś 30, czasem 40 kg u dorosłego faceta. Oczywiście jak uprawiasz inne sporty albo praca fizyczna to trochę inny start.
@wylisiony_afrowiorek: Kościec się przyzwyczaja. Obecnie jest na tyle mocny, na ile trzeba było. Zależy od płci, masy ciała, trybu życia. Jak będziesz dźwigał więcej, masa kostna rośnie. Bardziej dbaj o zdrowie stawów. Jeśli nie miałeś wcześniej kontuzji, nie bolą Cię stawy - olej i rób to co teraz. Jeśli miałeś - jakiekolwiek suple z siarczanem glukozaminy. Nie szukaj wymówek.
@Xandress: Tak, jeśli dorosły facet, cytuję, pierwszy raz jest na siłowni, 30-40 kg na początek przy nieprzyzwyczajonym układzie nerwowym (przy nieaktywnym trybie życia i pracy raczej niefizycznej) to na pierwszy trening zupełna norma. Chyba, że jest wieszakiem, to 10 nie podniesie a jeśli jest ulańcem, to i może stówka pyknie bo dźwiga się nie godzinę raz na dwa tygodnie na siłce tylko 24/7. Ta wiadomość jest jakimś zaproszeniem do leczenia kompleksów,
@Xandress: Dalej możemy się spinać jaka jest grupa badawcza. Ty pewnie rzucisz jakimś badaniem, ja się tym „trochę” zajmuję zawodowo. Być może moja grupa badawcza to trafiają się same cieniasy. Natomiast widząc już generalizację i porównania między kontynentami, nie wnikam kto był grupą badawczą. Tak czy siak nie wiem o co się rozchodzi. Trochę się naprodukowałem jak z mojego doświadczenia wychodzi, z kolei Ty niemerytoryczne wyśmiałeś bez wskazania nawet kierunku. Także
@wylisiony_afrowiorek prawda, to nie jest ruch który się robi na co dzień jednak przy takim amatorskim wyciskaniu bez mostka czy używaniu nóg mocno pracuje naramienny i triceps więc jak ktoś ma mocne ręce i ogólnie górę ciała od pracy fizycznej to ten wynik będzie dobry, co do ciężaru to ciśnij cały czas i zanim się zorientujesz pójdzie pierwsze 100kg :)