Wpis z mikrobloga

Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 770k złotych. Na wykończenie potrzeba jeszcze z 250k ale już nie mam zdolności kredytowej. Całe szczęście że raty przestały rosnąć bo płacić te 7 tys miesięcznie już jest ciężko.

Bekę mam z ludzi którzy kiszą się po blokach bo myślą że budowa domu to jakieś miliony złotych. Nie, w dzisiejszych czasach można to zrobić w jakieś 5 lat oszczędzając.

Zarabiam około 4500 zł miesięcznie, na życie wydaję 2000zł, po zapłaceniu raty zostaje mi jeszcze minus 5 000zł. Może ktoś powie że żyje przez ten czas jak karaluch ale ja jestem optymistą.
Działka po ojcu więc tu miałem luz ale większość rodziców ma jakieś ziemię więc nie piszcie że nie macie takiego luksusu.

Jeszcze tylko jedna albo dwie niespłacone raty i obawiam się że bank wypowie mi umowę kredytu a później to już komornik, wiadomo. W ten sposób w wieku 28 lat znajdę się na bruku.
Pozdro dla wariatów.

#budynek #mieszkanie #dom #przemyslenia #oswiadczenie #chwalesie
https://www.olx.pl/d/oferta/dom-wolnostojacy-funkcjonalny-CID3-IDQSS1c.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=1
Pienio69 - Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 7...

źródło: comment_1671611420MqTJeRYJdVTAIYzh7h2OqH.jpg

Pobierz
  • 64
Na ch ludziom dom na zadupiu przecież to gorsze niż śmierć już bym wolał mieszkać w starym blokowisku ale w mieście niż na zadupiu w domu z basenem. Zero życia nie ma gdzie kupić kebaba ani zakupów trzeba jeździć do lekarza i po wszystko po 50km znajomi mają problem z dojazdem nie ma gdzie wyjść poznać znajomych albo kobietę a na tinderze pustka mega smutne i depresyjne to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dlolb Są jakieś katalogi z projektami tego typu domów do kupienia jak ten z drewnianymi elementami? Bo wszędzie widzę projekty domów robione na jedno kopyto w stylu tego co OP zapostowal.

@koko_jumbo_i_do_przodu: moi rodzice szukali ostatnio projektów i masz rację, jest ciężko znaleźć coś sensownego. Nie potrafię Ci odpowiedzieć, te zdjęcia brałem losowe z neta, ale życzę powodzenia w szukaniu i podnoszenia ogólnokrajowej estetyki :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pienio69: wiem że pasta itd., ale jeśli do końca takiego domki miałoby zostać 250k to to, co na zdjęciu, musiałoby kosztować chyba maksymalnie 250k xd
@lab_rat: Pisałem to bardziej w odniesieniu do starszej architektury, bo w zasadzie takich domów się teraz nowych nie projektuje. Chodzi mi o ogólne detale czy proporcje budownictwa indywidualnego jeszcze przed erą tzw. kostki polskiej, czy to zaraz po wojnie, czy dwudziestoleciu międzywojennym (z naciskiem ba jego pierwszą połowę). To jest w sumie taka architektura istniejąca, jednak albo zaniedbana, albo już mocno przetworzona, coś co przeważnie się dziś mija, ale nie zwraca
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 770k złotych.


@Pienio69:
Zawsze mam bekę z ludzi, którzy używają słów / zwrotów, których znaczenia nie rozumieją.
Łączna wartość to X?
Jaka jest czegoś wartość to weryfikuje rynek (w tym wypadku kupujący).

To 770k to jest co najwyżej suma poniesionych kosztów.