Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mieszczanin:
Jak ma umowe na czas nieokreslony?
Musisz podac wszystkie powody z jakiego zwalniasz pracownika,dodatkowo masz ryzyko,ze pracownik pojdzie do sadu pracy i jako pracodawca musisz udowodnic,ze powody zwolnienia sa slusznie
I dodatkowo nie mozesz podac nowych.
No i zazwyczaj gosc ma trzy miesiace okresu wypowiedzenia- malo kto ma gest i zwalnia z obowiazku pracy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 35
@zdzi: no nie, musi być powód tego wypowiedzenia, nie można dać z dupy, a że ludzie przyjmują wypowiedzenie za porozumieniem stron i podpisują od razu to cóż :D

@samot: szkoda, że nie byłem taki mądry jak w pierwszym roku mojej pracy dwa razy likwidowano moje stanowisko i podpisywałem za porozumieniem zamiast odmówić i czekać aż mnie wywalą formalnie, za co dostanę odprawę itd. Głupi, młody człowiek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nobrain: to zależy jakie L4. Można poprosić ZUS o skontrolowanie takiego zwolnienia ale co oni są w stanie stwierdzić? Jak pracownik nie ma wpisane, że może leżeć to nawet jak go mie zastaną w domu jakoś się wytłumaczy (o ile nie leży właśnie na plaży z drinkiem z palemką XD). Jak ktoś jest cwany to weźmie zwolnienie na ból pleców czy inna depresję i weź mu udowodnij, że ściemnia ( ͡
@vegetassj1 no nie do końca.

Jeśli Ty się zwalniasz to możesz wysłać do szefa SMS i elo, wypowiedzenie ma moc prawną. Pracodawca nic nie może.

Natomiast, żeby zwolnić pracownika na nieokreślonym to muszą zostać spełnione pewne warunki. Albo dyscyplinarnie, co też można podważyć w sądzie pracy, albo ze względu na likwidację stanowiska, co z kolei jeśli pracownik zaskarży należy uzasadnić i udowodnić.

Inna sprawa, że ludzie o tym nie wiedzą i mało
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nobrain: no to powodzenia w tym ściemnianiu ( ͡° ͜ʖ ͡°) O wiele łatwiej będzie pracownikowi udowodnić, że pracodawca robi wałek z np. likwidacją stanowiska niż pracodawcy, że wystawione zwolnienie jest lewe, gdy pracownik i ugadany z nim lekarz wiedzą co robią. To samo z wypadkami przy pracy albo w drodze i ciągnięciem zwolnienia 100% Jak ktoś wie co ma gadać, jakie wyjaśnienia składać to sobie taki
ta, zajebisty, dostajesz wypowiedzenie umowy o prace i elo


@zdzi: To może w jakichś totalnych januszeksach. Żeby zwolnić osobę na UoP na czas nieokreślony trzeba mieć powód. Jeśli ten powód jest z dupy to idziesz do sądu i dostajesz spore odszkodowanie