Wpis z mikrobloga

Mirki specjaliści z #komputery #drukarki #technologia

Kupiłem używaną dwa miesiące drukarkę laserową brother, kolorową i gdy drukuję na niej coś z wypełnieniem jak zdjęcie czy czarną kartke to cały obraz pokryty jest takimi paskami. Czy to normalne dla tego typu drukarki? Wygląda jakby coś było nie tak, ale nie mam pewności. Zgłaszać na gwarancje? Czy to jakieś uszkodzenie przez użytkownika? Drukarka ma 1300 stron na liczniku..
daerro - Mirki specjaliści z #komputery #drukarki #technologia 

Kupiłem używaną dwa ...

źródło: comment_1671863555kd5LoQZpSQShGOchpAcLFW.jpg

Pobierz
  • 32
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@daerro: drukarka laserowa nigdy nie będzie tak precyzyjna jak atramentowa. To jak że starym dieslem. Zawsze odpali ale osiągi są mizerne. Więc nie powinieneś mieć zbyt dużych wymagań. Zdjęć raczej nie wydrukujesz na laserze w zadowalającej jakości. Warto byłoby uruchomić tryb czyszczący w menu drukarki, może pomoże. Co do gwarancji to raczej nie obowiązuje w takich przypadkach. Jeśli jakość odbiega to zrzucą winę na złą eksploatację/ złe warunki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Pesa_elf: pracuję na codzień na różnych drukarkach, tak zarabiam na życie. Laserowe są szybkie i w miarę bezproblemowe w stosunku do atramentowych ale jakością zdecydowanie odbiegają od potocznych "plujek". Wystarczy spojrzeć na parametry takie jak DPI. Na laserze wydrukujesz zdjęcie ale nie będzie to jakość fotograficzna. Nie uwiecznisz jakości zdjęcia na papierze a tylko je wydrukujesz. Na dobrej drukarce atramentowej jesteś w stanie wydrukować zdjęcie w tak, że po zeskanowaniu prawie