Wpis z mikrobloga

Tradycyjne podsumowanie ubiegłego roku. 2022 był już lepszy czytelniczo w porównaniu z poprzednim. Haniebne siedem książek w skali roku zostało zastąpione osiemnastoma. Niewielki postęp i nie jestem z tego zbytnio zadowolony ale małymi kroczkami wrócę do swojej normy.

Uprzedzając pytania, podaję tegoroczne top 3:

1. "Aecjusz i barbarzyńcy" - Marcin Norbert Pawlak
2. "Ogień i krew. Część 1 i 2" - George R. R. Martin
3. "Biblioteka na Górze Opiec" - Scott Hawkins

#ksiazkiwhoresbane'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
Chcesz mnie wesprzeć? Mój Onlyfans ( ͡° ͜ʖ ͡°) ⇒ patronite.pl/ksiazkiWhoresbane
#ksiazki #czytajzwykopem #chwalesie #2022
Whoresbane - Tradycyjne podsumowanie ubiegłego roku. 2022 był już lepszy czytelniczo ...

źródło: comment_16725616940uCPfWVgT3xeOwkKXruZ2S.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
Imo Biblioteka... to najlepsza pozycja w serii. Chociaż nie jest to literatura grozy. Czekanie na smoka to dla mnie bardzo pozytywne zaskoczenie. Na minus Pawana, na którą czekałem kilka lat. Zakończenie psuje cały odbiór książki.
  • Odpowiedz
@lublinmk: Seria grozy to taki tytuł roboczy serii bo prócz horroru jest tam dark fantasy i weird fiction. Bardzo udana książka. Po Smoku czuję niedosyt bo chciałbym drugi tom a nawet całe uniwersum :D
Pawany niestety jeszcze nie mam.
  • Odpowiedz
@fledgeling: Jeśli mowa o Panowaniu Smoka to główną rolę pełnili Elio z Lindą. Co do zakończenia Pieśni to napisał 1500 stron Wichrów, które uważa za 75% książki. Jestem dobrej myśli
  • Odpowiedz
@Whoresbane: przeczytałeś ponad dwa razy więcej książek niż rok wcześniej, więc nie nazywałbym tego nikłym progresem. Ja akurat przeczytałem jedną więcej niż ty, a dla mnie to życiowy rekord!

Jaka jest twoja norma, do której chcesz wrócić? Ja od paru lat celuję w przeczytanie 24. książek i choć jeszcze nigdy mi się nie udało, to z roku na rok udaje mi się zaliczać coraz więcej tytułów. W tym roku pewnie by
  • Odpowiedz
@naps: Norma to przedział 40-50 książek. Życiowy rekord padł w 2018 roku - 67 książek. Dlatego przeczytanie ich zaledwie 18 jest dla mnie nikłym progresem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trzymam kciuki by w tym roku Ci wyszło
  • Odpowiedz
@Whoresbane: dzięki bardzo! Tobie też życzę powrotu do starej formy! Na święta dostałem prawie same książki więc już jest czytane!

@BJXSTR: ja w rodzinie uchodzę za mola książkowego, ale wykręcić taki wynik pozostaje w sferze marzeń!
  • Odpowiedz