Wpis z mikrobloga

Właśnie przywracam uniwersalny backup z serwera. Jeno w dwóch komputrach, kończą się SSDki...

Włożę nowe, ale oprócz tego mam do przygotowania nowe komputry do sekretariatu i biblioteki.


@Radysh: pewnie uczysz geografii czy innej historii bo szkolny informatyk to jedynie umie painta uczyć i Linuxa włączyć
@Radysh: Poleasingowe? Nie wiem dlaczego wiele szkól tak kurczowo trzyma się markowych komputerów gdzie za taką kasę można dostać duuużo lepszy zestaw składany przez jakąś firmę, która wygra przetarg tylko trzeba rozpisać OPZ z głową. W tym przypadku markowe wcale nie oznaczają lepsze.
zęsto nauczyciele udostępniają własne konta, żeby dzieci mogły np. drukować sobie.

Mimo, że jest do drukowania osobne hasło.

Ale nauczyciele nie ogarniają. Mimo, że kilkukrotnie prowadziłem audyt z bezpieczeństwa. ¯_(ツ)_/¯


@Radysh: to nauczycielom też dać konta z ograniczeniami. Tylko wtedy to będziesz miał mniej roboty jak płatna.
Serva


@Radysh: to sluzy tylko do instalacji windowsa, czy pozwala tez na automatyczne skonfigurowanie go + zainstalowanie programow. Szukam jakiegos rozwiazania, ze jak zatrudniamy nowego pracownika, to kupujemy laptop, i wszystko sie na nim pozniej automatycznie zainstaluje i skonfugiruje. Zamiast nowa osoba musiala przechodzic samemu przez instrukcje jak wszystko ustawic samamu na kompie.
@Boa_Wielbiciel: Właśnie się dowiedziałem od dyrekcji, że do akurat tej szkoły, przyjeżdżam od 2006 roku Pierwsze komputry szkola dostała (z MEN) w 2008 w ramach projektu...
Komputry od firmy Actina.
Oby się osrali jeszcze teraz, za te buble z Duronami i 128 MB RAM plus Vista. Trzykrotnie przepłacone!

Niestety, wygrali wówczas przetarg...
kod@hermes600: Jestem tech IT (plus sieci, adm. serwerami i przyległości) na dodatek też elektronik i też z zawodu.

Programowanie nigdy mnie nie rajcowało.

Nie widzę się w tym.

Lubię to co robię a narzekam bo tak mi każe natura Polaka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Od ponad dwudziestu lat! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aha! Nie ma 15k. Do 10k max.
Chyba, że nie chcesz