Wpis z mikrobloga

Mirki, pomocy (,) Jak skutecznie nauczyć się angielskiego? Ja już nie mam siły do tego. Staram się coś codziennie powtarzać, próbuję się też uczyć np. z seriali, piosenek ale to wszystko jak krew w piach. Chodzę też od niedawna na prywatne zajecia i to też w sumie niewiele pomaga. Żal mi dupe ściska bo wszyscy w moim otoczeniu na luzie mówią po angielsku, oglądają filmy bez lektora, czytają tez książki po angielsku a ja mogę o czymś takim pomarzyć. Dodam że kontakt z angielskim mam +/- od 10 lat a naprawdę uja umiem

#angielski #zalesie #jezykiobce
Mia900 - Mirki, pomocy (╯︵╰,) Jak skutecznie nauczyć się angielskiego? Ja już nie mam...

źródło: comment_1672653490hnDDVHjz7CYY7MwtAvdPbf.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
@Mia900: ja sie mowic po angielsku nauczylem przez gre w tibie. jak bylem mlodszy to nauczylem sie nieco slownictwa przez te gre, potem jak doroslem to mialem okazje codziennie rozmawiac z ludzmi na teamspeaku z roznych panstw, podlapywalem kto potrafi plynnie sie wypowiedziec po angielsku i sie szybko czlowiek poducza w ten sposob
  • Odpowiedz
@Mia900: sciagnij sobie liste 1000 najczesciej uzywanych slow po angielsku,przetlumacz i wyrob nawyk komentowania rzeczywistosci. Malo kto w swiecie biznesowym,mowi poprawnie,wazne by sie dogadac. A jak ktos bedzie z ciebie szydzil,to znaczy,ze jest zakompleksionym blaznem. Jak juz pokonasz ta bariere w glowie,to zacznij czytac artykuly na powaznych portalach naukowych i sobie tlumacz.
  • Odpowiedz
@Mia900: też w szkole i na zajęciach dodatkowych grupowych miałam problem z angielskim i innymi językami. 2 lata temu zapisałam się na indywidualne (121) zajęcia z włoskiego i okazało się, że to głównie kwestia dobrania nauczyciela i idpowiedniego podręcznika. Moja pani od włoskiego mówi, że kluczem do sukcesu jest dobranie książki pod ucznia, żeby po prosru byl zaciekawiony sytuacjami w książce albo zeby widział sens w scenkach, których ma się uczyć.
  • Odpowiedz
@Mia900: czytaj książki w Kindle po angielsku jak nie wiesz o co chodzi palcem przyyrzymujesz słowo i masz definicje słownikowa. jak masz podstawy to już dalej pójdzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mia900: Weź sobie książkę po angielsku i elektroniczny slownik i podczas czytania sprawdzaj słówka, których nie znasz. Im więcej będziesz czytać tym rzadziej słownik będzie potrzebny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mia900: miałam kiedyś podobnie, a potem zaczęłam oglądać angielski YouTube (akurat gameplaye, bo dało się dużo zrozumieć z kontekstu i język był prosty chcoiaz i tak większości nie rozumiałam),
avatara - bajkę (też 95% nie rozumiałam więc oglądałam kawałek po angielsku a potem po polsku (lub na odwrót))
I czytałam mangi/komiksy po angielsku (gdzie czasem wrzucałam do tłumaczą całe strony)

W pewnym momencie zaczęłam rozumieć coraz więcej i więcej, aktualnie średnio
  • Odpowiedz
@Mia900: Hej, zajmuje się nauczaniem angielskiego od około 8 lat. Tak jak ludzie wcześniej pisali, radziłbym przede wszystkim dużo mówić po angielsku, to jest absolutna podstawa. Fajnie jak ma się kogoś kto mógłby poprawić błędy, choć sam z Internetem pod ręką też jesteś w stanie sporo zrobić. Gdybyś chciał się w jakiejś sprawie poradzić, albo coś przegadać to pisz śmiało pw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mia900: oglądaj dalej te filmy i czytaj te książki. Tu nie ma magicznego sposobu. Musisz odsiedzieć te kilka tysięcy godzin z angielskim. Z doświadczenia wiem, że bardziej przyjemne jest to grając w gry RPG na komputerze, bo one cały czas cię testują czy dobrze zrozumiałeś.
  • Odpowiedz
@Mia900: mi bardzo pomogło uczenie się tekstów piosenek na pamięć (ze zrozumieniem i z polskim tłumaczeniem) piosenki które lubisz możesz nucić przypominając słowa. To pozwoliło na nauczenie się do poziomi "wszystko rozumiem". Później tylko rozmówki z native speakerem.
  • Odpowiedz
@Mia900 najlepszą opcją do nauki i tu poważnie nie żartuje, byłby Erasmus i ciągły kontakt z językiem ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Jeśli nie masz takiej możliwości dobrą opcją będą korki, najlepiej "face to face" z native speakerem. Jeżeli ta opcja odpada pozostają lekcje online.

Nauka angielskiego od zera zajęła mi pół roku. W trakcie mojej edukacji, licząc od szkoły podstawowej poprzez gimnazjum aż do ogólniaka byłem katowany językiem
  • Odpowiedz
@Mia900: Mam podobny problem. Uczę się od wielu lat. Nawet trochę pracuję po angielsku. Byłem w UK pół roku. Mam zero oporów przed mówieniem. Dogaduję się niby ale mój poziom to jest DRAMAT.

Mało tego moje dzieci 4 i 6 lat mówią BIEGLE po angielsku. Młodszego jeszcze rozumiem bo mówi proste rzeczy ale starszy to kosmos dla mnie.

Moje zdolności językowe to poziom totalnego dzbana.
  • Odpowiedz