Wpis z mikrobloga

  • 1
studiowal moze ktos z was zagranica i moglby sie wypowiedziec o progach, poziomie nauki i generalnie atmosferze? jakikolwiek kraj, nie widze dla siebie tutaj przyszlosci i juz po maturce chcialbym sie stad ulotnic

#studia #pytanie #emigracja
  • 9
  • Odpowiedz
@Noroom: jesli piszesz jakikolwiek kraj, to rozumiem, ze masz jakakolwiek liczbe jakichkolwiek jezykow obcych wbita na C1/C2?
bo widzisz, studia w Polsce maja te zalete, ze sa po polsku. Nie wiem, wspominam o tym, bo chyba nie pamietasz, ze wybieranie studiow nie polega na jezdzeniu palcem po mapie, tylko na mierzeniu sil na zamiary.
  • Odpowiedz
@Noroom: UK here: na mój uniwerek nie było cięzko z polską maturą. Ogólnie na dużo całkiem dobrych/średnich w uni w UK jest łatwo sie dostać, a nawet łatwiej niż na jakiś uniwersytet w PL na taką infe czy coś. Trafiłem na studia w okresie pandemicznym więc nauka tak se, atmosfery za dużo nie ma, bo konczymy studia a nikt nikogo nie zna z kierunku, ale myśe ze w normalnym okresie byłoby
  • Odpowiedz
@Noroom:
Tak, brałem to pod uwagę. Nie jest łatwo, bo jeśli chcesz studiować po angielsku, to po pierwsze nie ma tak wielu kierunków, a po drugie z miejsca masz większą konkurencję. Bo po angielsku dochodzi ci mnóstwo konkurentów z dwóch najludniejszych państw na świecie, Chin i Indii. Studenci z tych krajów chcący studiować w Europie w pierwszej kolejności starają się dostać do UK, a gdy to się nie uda, to w
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@hayawari dzięki za odpowiedz

@ternal_sptmb mam tego swiadomosc, dlatego cisne w nauke.
najbardziej rozważam Holandię i Belgię, UK odrzucam ze względu na wydatki.
moj kierunek jest z kategorii medycznych i z tego co się orientowalem jest dostępny na prawie kazdej uczelni, więc luzik, a co do samego pytania- zabrzmialem dwuznacznie, ale nie chcialem, zeby ktos mi napisał gdzie mam studiowac, tylko zasugerowac gdzie co i jak wyglada, ale jak pytam znajomych to
  • Odpowiedz
@Noroom: Studiuje w Norwegii. Wyzszy poziom nauki niz w Polsce, trudniej zdobyc dobre oceny i studenci maja wieksza obsesje zdobywania dobrych ocen. Trzeba miec wysoka srednia z liceum by dostac sie na porzadny kierunek. Znam osobe ktora po studiach w Norwegii pojechala na studia do Polski i opowiadala, ze w Polsce nie musiala sie az tak przykladac by dostac dobre oceny. Spoko kontakt z wykladowcami. Duzo wolnosci i malo obowiazkowych spotkan,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@exyvL: Dzięki za zawołanie - właściwie mogę się podpisać pod tym, co @hayawari napisał, więc raczej OPowi nie pomogę ¯\_(ツ)_/¯

@Noroom: Pojęcia nie mam jak z kierunkami medycznymi, ale ogólnie jako alternatywa do UK, to słyszałam właśnie o Danii, więc może tam celuj?
  • Odpowiedz