Wpis z mikrobloga

Jakieś gówno mi wyrosło na dziąśle jest duże i twarde
Generalnie to miesiąc temu wypadła mi plomna z zęba okazało się, że próchnica wtórna ( ͡° ʖ̯ ͡°) ząb do wyrwania ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale ostatnio kruchy czas u mnie i zapisałem się na wizytę NFZ którą mam za tydzień, ale ciekawi mnie czy ktoś miał podobnie? Wyrosła wam taka twarda narośl, że aż dziąsło ledwo widać? u mnie to konkretnie 6 na dole

#dentysta #zeby #pytanie #pytaniedoeksperta #nfz
  • 16
@coconit: To ropień, pozdro przy wyrywaniu na nfz xD Tak na poważnie, to 100% ropień, jak dentysta będzie ogarnięty to dobrze znieczuli i wyrwie chwasta, jak będzie średni to szykuj się na fajne momenty (zasadniczo zęby z ropniem się ciężko znieczula)
@coconit: normalny da na spokojnie radę, tylko nie lepiej ci wydać hajs i go kanałowo wyleczyć? bo wiesz że po takim rwanku zęby wędrują i starają się luke uzupełnić?
@drakan8: Czemu pozdro przy „wyrywaniu” na NFZ?
No i to 100% ropnia to bym tak nie stawiała diagnoz, bo jak twarde, a nie miękkie, chełboczące, to może być np. Wygórowanie związane z rozdęciem kości na skutek jakiejś zmiany litycznej, np. torbieli
@gieorgijowna: Jakość usług, niestety jak wiemy nfz daje stawki sprzed 10 lat, więc już mało kto ma z nim konktrakt. Co do torbieli to ona chyba jednak ciutke dłużej się robi, finalnie wniosek ten sam, albo kanałowe albo rwanko
@drakan8: Powiem tak, pracuje na NFZ na chirurgii, jakość moich usług tam nie różni się od tych, które świadczę komercyjnie, gdy pacjent płaci 1000 zł za osemke. Co do stawek, owszem, są słabe, ale nie generalizujmy.
Co do torbieli. Nie mamy rtg, nie wiadomo kiedy było robione, torbiel mogła się tworzyć latami, a jak wiadomo, jest to raczej bezobjawowe początkowo, a ząb jest już martwy.
Tak czy inaczej przed usuwaniem zrobią
@gieorgijowna: jeśli chodzi o te narośl to ona się pojawiła wydaje mi się że ok. miesiąc temu właśnie jak mi ta plomba wypadła ( ͡° ʖ̯ ͡°) nigdy rtg nie miałem robionego, kupiłem sobie jakiś płyn do infekcji bakteryjnych i troche zmalało, no ale twarde i jak przycisne to boli. Mam się bać, że jakiś łak? ( ͡° ʖ̯ ͡°)