Wpis z mikrobloga

Cześć, pytanie może bardzo ogóle ale ile może kosztować budowa domu około 100m? Czy kwota 300k do stanu deweloperskiego jest możliwa? Estymowane kwoty na stronie która sprzedaje projekty zakłada 275k i 175k do stanu surowego. Bryla domu jest prosta- jak ponizej. Jakby nie rozpisuje się na temat materiałów itd. Pytam bardzo ogólnie #dom #budownictwo #budujzwykopem #fejsfak
sofa_king - Cześć, pytanie może bardzo ogóle ale ile może kosztować budowa domu około...

źródło: comment_1673073225WG8o7RBW8W9PmRBPCwonDa.jpg

Pobierz
  • 86
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sofa_king: pomysł budowy bliźniaka ma zalety bo taniej i dużą wadę sąsiada - rodzinę. Bliźniak łączy wady mieszkania w domu i bloku!
@juniordev: @sofa_king:
Też taką tabelkę prowadziłem do momentu wykończenia bo potem nie miałem już serio czasu. Bez działki 310k do wprowadzenia ale większość rzeczy sam robiłem i jeździłem negocjować po hurtowniach. Dom 120 metrów. To było prawie dwa lata temu, dziś zapomnij chyba żeby się w 300 zmieścić w deweloperskim. Ja za materiał na dach dawałem 12k, dzis koledze za sam materiał zaśpiewali 40k.
pabloAntonio - @juniordev: @sofa_king: 
Też taką tabelkę prowadziłem do momentu wyko...

źródło: comment_16730951615IiarKZkaiMxrZ7D6xt2lm.jpg

Pobierz
@sofa_king: wczoraj był identyczny post, pokrotce to niemożliwe, cena żebyś złapał haczyk a potem przy kosztorysie wyjdzie ze jednak żeby materiały były w miarę dobrej jakości to jednak dużo drożej, jak chcesz mogę Ci wysłać listę rzeczy na priv o której nie mówią w takich ofertach


@bb89 ja też poproszę
@Elev: bo chcemy bliźniaka/ dom jednorodzinny dwulokalowy. Wiec wiesz koszt postawienia nawet jeśli wyszło bo to 350-400k rozejdzie się teoretycznie na dwie rodziny. Tylko jakby moja pytanie dotyczy ile może kosztować budowa takiego.
@sofa_king: żeby to nie był taki deweloperski jak w linku @dwal: bo jak widzę konstruktywne wypowiedzi @FortresMaximus: to mam wrażenie, że dzieci wypowiadają się.

W linku za 275k nie ma żadnych przyłączy. Sprawdź sobie ile kosztuje, projekt, pozwolenia, materiał, wykonanie przyłącza:

- prądu
- wody
- kanalizacji
- gazu

Bo jak nie będziesz miał pompy ciepła, tylko gaz, to płacisz za projekt, płacisz za skrzynkę, postawienie, przyłączenie, za poprowadzenie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ravau: to zależy ile kto ma fantazji xd zawsze mnie bawi, jak ludzie się kredytują pod korek (nie mówię, że tak było u ciebie ofc) i potem kupują okna po XX tysięcy sztuka z tymi złotymi wstawkami w szybach i ofc rolety najdroższe, bo lepsze, sterowane po kablu i Wi-Fi na raz

A najlepsze jest to, że w przypadku okien "ULTRA TERMOIZOLACYJNYCH" do tych zwyczajnych wcale tak dużo na ciepłe nie
@Shatter: szprosy. Jakikolwiek kolor by nie miały, to kicz, tandeta i problem

Zwykle doklejane są, słabo trzymają, źle się okna myje. Spotkałem się też z sytuacją że "drgają" wydając odgłosy. Same problemy. ;)

Co do rolet, to sam myślałem nad "zwykłymi", ale skończyło się na elektrycznych/pilot/klawisz/plus możliwość centralki. Z tym, że rozbudowalem to sam, całą instalację pod taką fanaberie, więc wyszło:

- cena rolet z silnikami + materiał na fanaberie (z
@ravau: gościu, op pyta ile kosztuje budowa do domu do stanu deweloperskiego a nie zakup działki, wykonanie przyłączy i wybudowanie domu więc Twoj elaborat traci tutaj sens.

Co do Twoich wycen i możliwości pomyłek.
Mylą się i przepłacają głównie CI, którzy budują na kredyt bo pierwszy raz widzą sześć cyfr na koncie i myślą, że ich stać na 7 warstwowe okna z roletami na silniczki i płytki za 18000 zamiast za
@dwal: nic nie pisałem o zakupie działki.

Na co ci dom w stanie "deweloperskim", jak nie będzie miał mediów, oraz pominiesz ich koszt w tym etapie? W jakim etapie budowy wobec tego przyłącza byś doliczył?

Instalacje wewnętrzne, źródło ciepła, też pominiesz przy stanie deweloperskim?

Myślę, że to nie chodzi o mylenie się, tylko o początkowe założenia, a potem rozmijanie się z nimi podczas realizacji. Nie wiem jak wygląda to w przypadku