Wpis z mikrobloga

Przez określenie Farmland Saga spodziewałem się, że może być nuda, ale pierwszy odcinek mi się bardzo podobał. Lubię takie spokojniejsze klimaty. Ocenę pierwszego sezonu obniżyłem, bo mnie Thorfinn denerwował, ale dorosły może nie będzie taki zły :P


#vinlandsaga #animedyskusja #farmland
  • 5
  • Odpowiedz
@Necron: Plus plus, tutaj pasuje. ( ͡ ͜ʖ ͡) To nie seria o Japonii, a o wikingach :P
Zresztą rynek anime nie może być cały czas skupiony na Japonii jeśli chce się dalej rozwijać, bo w pewnym momencie natknie się na ścianę.
  • Odpowiedz
@Necron: Nie mówię, by od razu zmieniać cały koncept. Bardziej chodzi mi o np: lepsze odwzorowanie realiów jeśli manga dzieję się poza granicami Japonii, większe przywiązanie do szczegółów (jak tutaj z językiem nordyckim, przez momenta zastanawiałem się czy całość nie będzie po nordycku z japońskimi napisami xD) i w ogóle więcej nie-japoniocentrycznych anime (usa centryzm też mnie nie jara jbc).
Dobrej jakości angielski dubbing też byłby miłym zaskoczeniem xD

Gdyby np
Kardig - @Necron: Nie mówię, by od razu zmieniać cały koncept. Bardziej chodzi mi o n...
  • Odpowiedz
@Kardig: "Lepsze" odwzorowywanie się nie opłaca w większości przypadków, Japończycy to ignoranci tak samo jak zachód na historię Japonii. Ostatni niezły taki przykład to Mahoutsukai no Yome gdzie widać, że faktycznie autorka nad tym posiedziała.

@Necron: Powodów niższej sprzedaży jest kilka wbrew pozorom a nie tylko sranie lewicowizną. Model dostępu i sklepy komiksowe xD
  • Odpowiedz