Wpis z mikrobloga

@iamdoctor najgorsze w tym wszystkim to i tak jest głowa, moim zdaniem terapia powinna być obowiązkowa przy takiej operacji, bo to często problemy emocjonalne, uzależnienie od jedzenia itp prowadzą do tego, operacja nie zmieni nic,gdy głowa szwankuje
  • Odpowiedz
@TrisssMerigold: Masz nieaktualną wiedzę na ten temat. Poczytaj wokół tematu enzymów i hormonów, które ulegają regulacji po takim zabiegu.

Edit: tak, to wpływa na „głowę” i zmienia myślenie, impulsy, jak w zwyczaju mają hormony.
  • Odpowiedz
@ChartWuja: Powinieneś wiedzieć, że zmniejszanie żołądka jest skuteczne, bo usuwają pewien gruczoł razem z żołądkiem, a nie dlatego że zmniejszają żołądek. Albo ci dziabną przypadkiem, albo nie.
  • Odpowiedz
@Eco999: może ma nieaktualną wiedzę ale ja znam dwa przypadki wśród znajomych, które po 4 latach od zmniejszenia znowu się utuczyły bo żarły więcej niż spalały.

Ja ze 130kg spaślaka w dwa lata bez operacji zeszło 50kg. I tak się trzymam już 12 lat.

Schudnięcie to jedno, a utrzymanie to drugie.
@TrisssMerigold ma rację, głowa w tym jest bardzo ważna.
  • Odpowiedz
@Nemayu ale to zależy od metody operacji sleeve tylko zmniejszają żołądek a mngb i GB skracają też jelito itp i tam głównie są te hormony dlatego dla mnie moim zdaniem skuteczniejsza jest gb no,ale wolą robić sleeve bo mniej inwazyjna i jednak po niej ludzie też chudną
  • Odpowiedz
@marrok: można być też grubym przez choroby, przyjmowane leki czy brak możliwości ruchu


@larine: kurdee to trzeba by naprawdę nie wiem jakie ilości tych tabletek brać, żeby przyjąć w nich tyle kalorii, żeby przekraczało dobowe zapotrzebowanie
  • Odpowiedz