Wpis z mikrobloga

@marcysia025: Nie wszędzie 10% jest wymagane ale są badania które wskazują ze ludzie którzy schudli 10% przed operacja maja większa szanse na utrzymanie efektów operacji. Kwalifikacja do operacji wg reguł NFZu wymaga tylko BMI 35+ choroby współistniejące lub BMI >40.
@Cephalopoda_Ammonoidea: na NFZ za free teraz z programem KOS-BAR czas oczekiwania w zasadzie w każdym ośrodku od pierwszej wizyty do opki to ok 6 miesięcy. Prywatnie około 30 tysięcy.
@
@Pioter_Polanski: #!$%@? i nie znasz w ogóle tematu XD operacja jest wykonywana przez 5 max 6 dziurek w brzuchu (endoskopowo) jeżeli jest to sleeve i jej skutki uboczne są określane jako dużo mniej poważne niż te które by były od pozostania na tej samej wadze
@karmelkowa: Jak to już ktoś napisał „nie ma czym się chwalić bo to zasługa chirurga” XDD #!$%@? prawda. Chirurg za mnie teraz nie śmiga na siłownie kilka razy w tygodniu, chirurg nie pojedzie za mnie na rower na 100 km, chirurg nie poukłada mi w głowie na temat jedzenia. On tylko pomoże na początku drogi. Generalnie celem operacji u każdego jest zrzucenie Ok 60% NADMIAROWYCH kilogramów wiec u mnie celem operacji