Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirko szukam miejsca do życia, może pomożecie.

Rodzina 2+3.
Ja słynne #it i #programista15k więc nie narzekam no i praca zdalna.
Mój #rozowypasek obecnie na wychowawczym, przed ciążą #handlowiec4k

Mamy naprawdę spore #oszczednosci więc kasa nie jest problemem (i wiem że moje wymagania co do miejsca podniosą całkowity koszt budowy)
Szukam działki / domu z widokiem na góry. Najlepiej gdyby nie było tak, że NIE jestem otoczony domami - dobrze by było mieć jakiś lasek lub pewność że wokoło nikt się nie wybuduje. Jestem w stanie nawet kupić np. 2 działki aby mieć tą pewność.
Wiem że to podbija cenę no ale jestem #!$%@? i to moje marzenie xD

Niestety mocno zawęża moje poszukiwania fakt, że nie chce mieszkać w #!$%@? dolnym i dojeżdżać do miasta 45-60minut - dla mnie jest to totalnie bez sensu.Więc musi być duże (lub małe ale wszystko mające - sklepy, szkoły, jakieś żarcie) miasto blisko.
Myślę przyszłościowo i po prostu chce aby różowa znalazła pracę a dzieciaki nie były wykluczone bo mieszkają na wsi i mieli co robić.
Także dojazd to taki maks 10-15 minut.

Patrząc na mapę musiałbym się lokować gdzieś w okolicach #gornyslask #zywiec #bielskobiala #wroclaw #krakow albo #nowysacz i #rzeszow moze #nowytarg

#walbrzych odpada - z całym szacunkiem dla mieszkańców, ale bywałem tam i to miasto to dramat xD
Myślę jeszcze nad #jeleniagora #karpacz i #zgorzelec ale rozkminiam czy będzie tam praca dla mojej różowej bo tam to chyba albo noclegi albo usługi.

#gory #tatry #sudety #beskidy #karkonosze #nieruchomosci #dzialki #logikaniebieskichpaskow #rodzina

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63be7ae7cdab2baf8203dec3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 39
OP: @JC97: no podpowiedzi gdzie szukać działek / domów
@Kunszt: dokładnie, dlatego jak już to ma być pod miastem też chce mieć zajebisty widok i super chate - rozumiem cie :)
@Snowdr0p: biorę pod uwagę ale nie ma za dużo fajnych działek
@zibizz1: co to znaczy 30-100k? Że więcej? Mniej? Wiem że trzeba jeździć, ale pomyśl jak dzieciaki będą chciały coś trenować w mieście i ja będę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: tak, w czechowicach lipa z pracą, trzeba szukać w Bielsku albo w kato/aglomeracji śląskiej, ale tam dojazd to loteria, chociaż jest lepiej niż 2 lata temu, S1 ma szansę to poprawić

To moje rodzinne miasto, obecnie siedzę we wrocku ale zamierzam tam wrócić za jakiś czas i też kupić gdzieś działeczkę
@AnonimoweMirkoWyznania: Rybna na zachód od Krakowa. I okolice. Im bardziej na północ część miejscowości tym bardziej góry widać

Widać Tatry, 15min do granicy Krakowa,.miejscowość spoko. Mam tam kilku znajomych.

Ew okoliczne miejscowości w.zaleznosci od miejsca też spełniają to wymaganie.

Masz też Tarnów - fajnie zlokalizowany.chociaz to już raczej Polska B.

Rzeszów super. Na południe zaraz od granicy miasta przepiękne Pogórze. Aż mi staje jak tam na rowerze jeżdżę. Ale znów Polska
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: 30k mieszkańców to miasto w którym masz już prawie wszystko, w tym zajęcia sztuk walki dla dzieci czy grę na fortepianie. W mieście które ma 100k mieszkańców już na pewno masz wszystko a nie jest przytłaczające.

3-5km od granicy takiego miasta możesz już znaleźć ładna dość odludną okolicę, na pewno da się mieć poniżej 10km do centrum.

Niestety w tej odległości już są problemy, nie każdy dowozi np jedzenie( choć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: gdziekolwiek w górach nie znajdziesz działki licz się z okropnym smogiem zimą. Są miejsca gdzie jest znośnie (tu nie ma dobrze), a są takie gdzie jest tragicznie, powietrze stoi i chmura wisi nad wioską. Zasadniczo im wyżej tym lepiej, ale też jest gorszy dojazd - asfalt jest prawie wszędzie, ale bierz pod uwagę stromizny, gołoledź, brak chodnika, oświetlenia.

Ja brałbym Bielsko. Jest blisko gór i ma wszystko co potrzebujesz do
@AnonimoweMirkoWyznania Żywiec to nie miasto tak szczerze xD Żywiec to smog I smutek. Ale polecam okoliczne wsie. Np. Międzybrodzie bialskie - jest pięknie są góry jezioro duży obrót jeśli chodzi o nieruchomości bo dużo ludzi ma domy letniskowe i często coś jest na sprzedaż. Blisko do Żywca a stamtąd jest ekspresówka więc bielsko i Kato też blisko są.
Dalej od Żywca to wszystkie wsie w kierunku Rajczy/Rycerki to piękne dobrze skomunikowane miejscowości
@AnonimoweMirkoWyznania: jak to sam określiłeś, "pewnie to podbije cenę", ale pomyśl o pośrednikach.

Jeśli masz tak szerokie pole manewru, czytaj teren, to samemu ciężko szukać, bo nie masz nawet punktu zaczepienia.
Uderz do kilku agentów w np. większych miastach lub w konkretnych terenach. Jeśli są ogarnięci, to potrząsną siecią znajomości i może coś się znajdzie.

Druga opcja, ogłoś się na grupkach fb, że szukasz XYZ. Może w fali spamu znajdziesz coś
@AnonimoweMirkoWyznania: Jelenia Góra jest fajna, o ile zamieszkasz na jakimś małym wzgórzu - z dala od smogu. Czyli jakieś wyżej położone miejsca w Jeżowie / Staniszowie / Cieplicach / Michałowicach itp. Działki od 200zł za metr jeśli chodzi o lepsze działki. Blisko do Czech, Niemiec na fajne wycieczki z zacięciem zagranicznym ( ͡° ͜ʖ ͡°) dobre tereny dla rodzin na wędrówki, sporty outdoorowe, w górach.
@AnonimoweMirkoWyznania:
- Rzeszów nie ma nic wspólnego z górami - to miasto pośrodku niczego, więc skreśliłbym na start; jak coś to bardziej Sanok czy Krosno;
- Nowy Sącz znam z własnej ręki: na pewno plus za bycie stosunkowo dużym miastem na prawach powiatu, to zapewnia jakąś infrastrukturę; góry blisko (w Beskid Sądecki pół godziny, w Pieniny, Gorce godzinę, Tatry też niedaleko, a poza tym Beskid Wyspowy i Niski - z każdej