Wpis z mikrobloga

@Aureos: to ja z własnego doświadczenia powiem, że jak nie widzę wpisu w CV z wcześniejszym stażem, to #!$%@? CV. (Tzn, robiłem, jak jeszcze przyjmowaliśmy juniorów). Zrozum że nikomu nawet się nie chce przeglądać już tych CVek i "portfolio", bo w każdym jest to samo. A nie masz 100 ofert jak rok temu, żeby próbować i próbować, a #!$%@? 4 XD Można siedzieć rok, dwa, trzy i się uczyć, jasne -
@Przegrywek123: masz sporo racji, ale troche nie doceniasz skali prawdopodobieństwa. Teraz jest mało ofert, za rok może będzie więcej. Jeśli masz dobre portfolio i ogarniasz teorię, to po wysłaniu 100 czy 200 CV na pewno jakaś firma się znajdzie która przyjmie kogoś bez doświadczenia. A tyle CV można wysłać w 2-3 miesiące, bo mozesz tez spamowac na ogloszenia na mida i liczyc na szczescie + wysylac za granice. Próg o którym
@gracilis: Jezeli przez te 8 miesięcy będziesz siedzieć po 10h dziennie to wystarczy - ale mało kto ma taką dyscyplinę i o to się to wszystko rozbija.

Przeciętnie nauka na programistę trwa 2-3 lata, ale wiadomo jak to jest - 4h poniedziałek, 4h wtorek, środę przyjdziesz później i tylko 1h,w czwartek w ogóle ci coś wypadło, i albo w piątek wrócisz do siedzenia 4h albo odpadasz z nauki i zaczynasz od
@Aureos: No tylko problem jest taki, że skala prawdopodobieństwa działa na twoją niekorzyść. Wyślij 200 CV, na 4 oferty, które podlinkowałem, powodzenia XD Nie, ofert nie będzie więcej za rok, bo ilość ludzi, którzy chcą do "magicznej krainy IT" wzrasta.
A trend jest jaki jest - masz 300 osób, 150 z nich to samouki, gdzie może 10 jest ogarniętych, drugie to studenciaki, gdzie z 50 jest ogarniętych. Optymalizacja w tym przypadku,
@Noniusz: dokładnie. Nawet już jestem i pracuje ale warunki pracy są tragiczne. Opisałem ile papierologii muszę zrobić w poprzednim poście. Ciągle grożenie karami i że ktoś wsadzi mnie do więzienia itd. Tak się nie da żyć. A mobbing wśród lekarzy jest na poziomie tego z wczesnego PRL albo epoki przemysłowej.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@witam-andrzeej daj spokój, od czasu pandemii to jest masakra. Nawet będąc studentem z kierunku technicznego IT nie mogę znaleźć żadnych ofert bo ich po prostu nie ma. Większość firm całkowicie wstrzymała rekrutację na juniora i nie przyjmują ludzi bez doświadczenia. A więc nie można tego doświadczenia zdobyć. I to już trwa od 2021 roku.
@gracilis ale ty jesteś życiowo chaotyczny, front end nagle XD dopiero mówiłeś o stażu, ten jest tylko roczny, później zmieniasz środowisko na takie jakie chcesz.
Słaba psycha, kibicuję, ale nie wróżę z takim podejściem sukcesów.
@master4342: może robisz gówniane CV, zarówno ja jak i żona nie mieliśmy wiele wspólnego z IT, ale po technicznych studiach - ja mechatronika, ona zarządzenie i inżynieria produkcji, oboje przebranzowilismy jakieś 2 lata temu. albo dajcie sobie spokój z programowaniem, jest ciężkie, rynek juniorów się zapchał a nie oszukujmy się większość ludzi ciągnie do tego ze względu na kasę a ta jest już większa w innych sektorach IT tak jak mówię
@gracilis: taaaaaaak xD do pentestów też mówili i pisali wszędzie ze trzeba programować, a przez dwa lata nie napisałem linijki kodu. Trzeba rozumieć składnie wielu języków, żeby rozumieć gdzie jaki atak zastosować/wstrzyknąć kod podczas testów, samo programowanie jest przydatne a nawet potrzebne żeby wbić na kilka leveli wyżej np. red team ale żeby wbić do branży to nawet nikt nie pyta o znajomość programowania na rozmowach o pracę