Wpis z mikrobloga

@gracilis: żona została testerem po 3 miesięcznym kursie, znalazła pracę prawie odrazu, a ja pentesterem w 8 miesięcy w 2020 (wybuch pandemii i dramat dla juniorów) wiec jak najbardziej jest to możliwe, tylko zacznij się uczyc i nie licz na wielkie pieniądze na start, tester manualny to takie 4500 brutto, a ja dostałem 2 lata temu 6500k brutto, po roku zmienilem pracę i mam 15700, trzeba sie przemęczyć. Powodzenia życzę !
@gracilis: Da się, sam mam podobne doświadczenia, choć to było jakies 5 lat temu.
Co bym zrobi teraz? Pewnie skupił się na mocnym ogarnięciu JS i podstawowym React / Next. Do tego koniecznie jakiej własne projekty na Github, żeby mieć co pokazać na rekrutacjach.
@hard1: 5 lat to jest epoka jeśli chodzi o rynek IT, co mu da github jak go nawet na rozmowę nie zaproszą? xD Firmy już ludzi bez expa nie biorą, a jeśli już to wśród studentów, bo chociaż wiadomo, że się interesował wcześniej, a nie jest kolejnym rozwozicielem pizzy który dał się złapać na reklamę bootcampu xD

@cyjannn: jest 87 ofert na junior testera na just join (9 na remote
@gracilis: wejdz na tego CSS-a z dodatku Wykop X https://userstyles.world/style/8174/wykop-x (przycisk Install wyswietli Ci całego CSS-a)

i znajdz linijkę 3292:

section.stream.microblog > div.content > section.entry:not(.own):not(.reply):not(:has(div.wrapper button)):not(:has(> article > div.edit-wrapper > div.content > section.entry-content > div.wrapper > a[href^={"\/tag\/"}]))
Odpisz mi co według Ciebie robi ta linijka i jak działa

To prosty CSS, a w takim gównie trzeba się babrać na froncie każdego dnia XD.
Także zastanow sie czy na pewno chcesz marnować
@Aureos: xD https://justjoin.it/all/javascript/junior - 33 oferty, 9 remote - więc hojnie załóżmy, że łącznie (na ten moment, za rok będzie mniej podejrzewam) ma do wyboru z 15 ofert. Połowa z nich to node/fullstack - zostaje 8, z czego z 4 to inny framework (vue/angu albo jakiś wordpress). Na każdą z tych ofert lecą CVki w setkach. Połowa tych ludzi to ludzie, którzy się dowiedzieli że dużo płaco (on się wlicza) i
Firmy nie biorą już ludzi bez doświadczenia, bo jedyne co robią, to #!$%@?ą.


@Przegrywek123: dokladnie te same teksty słyszałem od ludzi jak sam się przebranżawiałem

z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec ze jesli poswiecisz odpowiednia ilosc czasu, to powyzej pewnego poziomu wiedzy nie ma opcji zeby w koncu nie dostac pracy, po prostu musisz osiagnac ten poziom i stworzyc solidne portfolio, a to nie jest proste