Wpis z mikrobloga

@Merdarion_PL Ale w sprawie Turcji trzeba stosować ich system wartości, bo nigdy współpraca nie byłaby na tym samym poziomie.
To trochę jak z patolem, który cały czas daje w łeb sąsiadowi. Dopóki sąsiad zgodnie ze swoimi pacyfistycznymi wartościami prosi patola o rozsądek, dopóty ma ryj obijany. Jeśli jednak się odwinie i patola pobije, następnym razem patol do niego nie wystartuje.
@Merdarion_PL To, że powiesz sobie "analogia z dupy", nie oznacza magicznie, że się taka staje. Musisz jeszcze to uzasadnić, a najlepiej podać własną, która z dupy nie będzie( ͡º ͜ʖ͡º)
Bo niby jak sobie wyobrażasz długofalową współpracę dwóch podmiotów z których tylko jeden przestrzega zasad (moralnych czy jakichkolwiek innych)? No, czekam na to cudowne panaceum nie z dupy.
@kiszczak to obowiązuje państwa i polityków. My jako ludzie, zwykli obywatele powinniśmy reprezentować wartości naszego kraju, naszego społeczeństwa i wymuszać na państwie postępowanie w zgodzie z nimi. Tymczasem widzę tu na wykopie nawał postaw antyeuropejskich i w konsekwencji antyludzkich.
@podjad3k jak będą zbiórki to pomogę. Jako obywatel Polski jak będę miał okazję wpłynąć minimalnie na rząd to to zrobię. Tak samo mam prawo krytykować podejście antyludzkie, jak ty moje - emocjonalne.
@OddajButa123 tak samo brzydzą mnie wykopki traktujące Rosjan jak kupe mięsa na których zabijanie patrzą jak na program rozrywkowy. To mnóstwo ludzkich tragedii, ofiar propagandy i praktycznie parosetletniego kursu cywilizacyjnego Rosji i całkowita znieczulica ze strony osób na tym portalu. Dlatego też na tagu ukraina od długiego czasu się nie udzielam.