Wpis z mikrobloga

Czy sprzęgło działa bez naciskania pedału ?
Mam dziwny problem w Pasacie B5 1.9 tdni AFN 110 koni. Jak dodam gazu to wchodzi on w "sprzęgło" tj obroty rosną ale prędkość nie. Jak powoli się rozpędzam to idzie jechać. Nie naciskam sprzęgła dodając gazu i mając wbity bieg. Wtf ? Myślałem że jak wbije bieg to sprzęgło nie bierze udziału. Ma ktoś pomysł co poszło ?
#samochody #motoryzacja #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 33
@niebadzogrem:
Tak jak pisali koledzy wyżej, najpewniej zużyta tarcza. Masz też 0,1% szans, że Ci pedał nie odbija do końca, albo z winy uszkodzonego wysprzęglika lub pompy sprzęgła albo coś fizycznie go blokuje. Spróbuj podnieść pedał czubkiem buta a gdy to nei pomoże odpowietrzyć hydraulikę, może jeszcze chwile pożyje. Tak czy inaczej prawie na pewno jest to skończone sprzęgło.
@gazozaur: człowiek to jednak na tym śmiesznym portalu wiele się dowie

ślizganie się sprzęgła to wina zużytego koła dmumasowego
koło dwumasowe do passata b5 1.9 tdi kosztuje kilka tysięcy ( chyba że miałeś na myśli kolumbijskie pesos )
Sprzęgło się zużyło, należy wymienić.


@xxGrandxx: Prędzej zniszczone od nieprawidłowego operowania.

to oznacza byś szykował kilka tys. na wymianę dwumasy w tym modelu


@gazozaur: @niebadzogrem Zawsze można wsadzić jednomas z wersji 90KM albo z Audi 80 (nie pamiętam czy 90KM w Pasku B5 nie miało też dwumasy).
ślizganie się sprzęgła to wina zużytego koła dmumasowego


@amath: nie wiem jak teraz ale z 10 lat temu sprzęgło wymieniało się zawsze razem z dwumasą i vice versa żeby za kilka miesięcy nie jeździć znowu i nie rozbierać płacac za robociznę.