Wpis z mikrobloga

Czy sprzęgło działa bez naciskania pedału ?
Mam dziwny problem w Pasacie B5 1.9 tdni AFN 110 koni. Jak dodam gazu to wchodzi on w "sprzęgło" tj obroty rosną ale prędkość nie. Jak powoli się rozpędzam to idzie jechać. Nie naciskam sprzęgła dodając gazu i mając wbity bieg. Wtf ? Myślałem że jak wbije bieg to sprzęgło nie bierze udziału. Ma ktoś pomysł co poszło ?
#samochody #motoryzacja #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 33
@Szakalio @smk666 @bidzej @zielony_goblin
ja w jednym gruzie (Punto 2 1.2 8v 2001) miałem ostatnio takie objawy: czasem przy bardziej dynamicznym ruszaniu z jedynki samochód jakby "skacze" do przodu zamiast płynnie ruszyć. Czyli puszczam sprzęgło i dodaję gazu płynnie jak zawsze i jest normalnie, ale jak z puszczonym sprzęgłem dodaję gazu szybko do >3000 RPM, to samochód zamiast przyspieszyć rzuca/skacze do przodu, jak popuszczę gazu to przestaje i dalej już jest normalnie.
@Szakalio: Jak zapatrujesz się (jak i reszta wykopków), na regeneracje dwumasy? Czy tylko nówka? Chodzi o 1.6tdci w focusie mk2. Na razie wszystko jest OK (trochę trzęsie na kierownicy, ale po uszczelniaczach i maglownicy jest i tak dużo lepiej), ale czuje w kościach, że sprzęgło też może klęknąć z dna na dzień, bo mam 300k na fabrycznym nakulane, a jednak połowa po mieście.
bo to może spokojnie pojeździć jeszcze wiele lat


@kapitan_kielon: zwłaszcza że to 20 paro letni diesel. Nie wiadomo ile jeszcze pojeździ. W najlepszym przypadku do 30tki gdzie poleci coś drogiego i nie będzie opłacało się robić a jak nie to ruda. Także złomować furę z relatywnie nowym dwumasem który wystarczy na 20 albo więcej lat za ponad 1000zl to mega głupie.

Jak z duwmaswm wszystko ok to też bym zostawił, a
Czy sprzęgło działa bez naciskania pedału ?

Mam dziwny problem w Pasacie B5 1.9 tdni AFN 110 koni. Jak dodam gazu to wchodzi on w "sprzęgło" tj obroty rosną ale prędkość nie. Jak powoli się rozpędzam to idzie jechać. Nie naciskam sprzęgła dodając gazu i mając wbity bieg. Wtf ? Myślałem że jak wbije bieg to sprzęgło nie bierze udziału. Ma ktoś pomysł co poszło ?

#samochody #motoryzacja #pytaniedoeksperta #kiciochpyta


@niebadzogrem:
na regeneracje dwumasy


@MaciejPN: za kazdym razem jak miałem styczność z regenerowanymi częściami to była to straszna #!$%@?. Ba, widziałem jak wygląda proces regeneracji niektórych elementów i o wiele bardziej wolalbym dobra uzywke niz regenerowane. Owszem, przy kupnie regenerowanych czesci masz ze dwa lata gwarancji i bedziesz mogl z tego skorzystać, ale wtedy musisz znowu wyjąć ta dwumase, wysłać do nich, czekać na zwrot i montować znowu
@Strigiformesman: są miejsca które kompleksowo to robią w poznaniu - w cenie samej regeneracji u innych mechaników, juz z robocizną. Gwarancje dają, ponoć poprawiają w razie czego też bez problemu. Dlatego zastanawiam sie czy w trupa wartego 5-6k ładować prawie 3k na nowe sprzęgło i dwumas, czy zrobić to u nich za połowę tej kwoty.