Wpis z mikrobloga

usprawiedliwianie kupowania nowego komputera tylko po to aby pirackie zabezpieczenia (których piraci nie używają xD) działały brzmi bez sensu


@anonim1133: wyciągasz błędne wnioski, a moje stwierdzenie właśnie przed tym ostrzegało.
@wonziu1: Jak denuvo to rak i powinnien zostać usunięty to zrobiłem research na temat tych FPSów i nie powiedziałbym, że to jest miarodajny benchmark.
Benchmark ten porównuje zcrackowaną wersje gry 1.0 pre day1 patch z wersją gry 1.1. Wersja 1.1 z tego co wiem ma krytykę, że popsuła wydajość dla CPU. Patrząc na filmik na YT można zobaczyć zauważalne różnice w cieniach jak i w odbiciach np w wodzie.
Również z
zegarki rolexa i bentleye tez sa drogie a jednak sie ich nie kradnie


@nobrain: No jednak się je kradnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/galeria/451307,jak-ukryc-w-polsce-bentleya-kradzionego-w-niemczech-zobacz-zdjecia.html
https://www.pudelek.pl/policja-znalazla-czesci-ze-skradzionego-bentleya-joanny-liszowskiej-6639168028633952a

Jeszcze dopowiem że spotify zrobił karierę głównie dlatego bo dał możliwość słuchania muzyki za darmo bez piracenia jej. Wcześniej ludzie masowo piracili muzykę i było to dość sporym problemem dla wytwórni.

Dodatkowo seriale i filmy również czeka renesans piractwa jeśli będzie tyle
@Moroder: Można iść na kompromis: jak skończy się ta początkowa faza zakupów gry, i jak Denuvo zostanie w tej grze złamane, to niech wydawca to Denuvo #!$%@?, bo i tak już zostało złamane i piracka wersja krąży po sieci, a swoje zarobili, to mogą chociaż mieć odrobinę RiGCzu i wywalić to ścierwo dla uczciwie płacących konsumentów, a nie dalej trzymać dla nich nowotwór który piraci sobie wycięli i tak.
srogi low end" to jest aktualnie druga najpopularniejsza karta na Steamie


@Catharsis: GTX 1060 nieprzerwanie od 2017 roku był na szczycie, ale co to zmienia? Sugerujesz, że sprzęt się nie starzeje, a gry nie mają coraz większych wymagań?
Zresztą tam główny problem jest w procku. Obecnie są gry potrafiące wykorzystać 8 fizycznych rdzeni, a 4 tak jak na obrazku to barrrdzo niziutka półka, Milordzie.
@majk3l: Nie, raczej sugeruje że dużo więcej osób mogło by w to komfortowo zagrać bez zabezpieczeń antypirackich. Jak ma się słaby sprzęt to nawet najmniejsza pierdoła działająca w tle obniża wydajność. Jak się odpali grę bez DRM, bez steama, discorda w tle to nagle na słabym sprzęcie można zyskać nawet z 20 fps wiem co mówię bo kombinowałem tak nie raz by zagrać w coś.

A skoro karta nadal daje radę
@nobrain: prawie 40% aplikacji to piraty. Filmy seriale muzyka nadal są dość mocno piracone a nawet płacimy za piracenie. W USA ebooki są piracone głównie przez osoby które.stac na zakup ksiazki.
Większość ludzi przynajmniej raz w życiu coś spiracilo.
Jeśli jednak gra się podoba to lepiej nagrodzić twórców, bo nie może być tak, że twórcy nie zarabiają na dobrej pracy. (...)

Kwestia denuvo to osobna sprawa.


@Moroder: to ja mam nagradzać twórców, a twórca może mi pluć w mordę?
@wonziu1: Na 4080 nie robi żadnej różnicy, a biedaków którzy mają zabytkowe komputery jak ten ze screena i tak nie byłoby stać na kupno gry i muszą żebrać aż ktoś scrackuje archiwalną wersję gry której już nigdy im nie #!$%@?ą.

Ot, ktoś musi kupić oryginalny produkt żeby polak-robak miał w ogóle co scrackować i w co pograć.