Wpis z mikrobloga

Dużo przegrywów myśli, że dzięki dynamie, ekstrawertycznosci może pokonać brzydką twarz, czy niski wzrost. Przykro mi to pisać, ale nie może. Brak urody minimalizuje znaczenie social skilla. Wygląd to podstawa.

Myślę, że to ważne, że jestem od was sporo starszy. Pierwszy raz na dyskotece byłem w wieku 15 lat, nie wiem dlaczego bramkarz mnie wpuścił, bo wyglądałem na 10 latka. Wydaje mi się, że jeden z moich kolegów go znał. Uczyłem się zawsze przeciętnie, ale na tle znajomych to były najlepsze wyniki. Skończyłem studia. Mam wspomnienia czasem fajne - to prawda, ale ogólnie pamiętam tylko chlanie, bo moi przystojni kumple zgarniali wszystko, a ja byłem tym nie w typie. Poznałem paru ludzi w tym dość wpływowych i bogatych, bo jestem ekstrawertyczny, ale w niczym mi to nie pomogło. Dwa lata szukałem pracy i nikt mnie nie chciał zatrudnić, między innymi dlatego, że jestem niski i wyjątkowo brzydki. Nie mam wyglądu do budowy, reprezentacyjnego też nie.
Obecnie mam pracę, którą lubię, ale zarabiam dość marną kasę w okolicach najniższej.
To wygląd jest podstawą, masz wygląd i każdy chce dać ci szansę, bez przystojnej twarzy ekstrawertyczność, social skille, są niewiele warte.

#przegryw #blackpill
  • 104
@gnomol: tak było xD przestań się ośmieszać. Po prostu pewnie masz aparycję goblina i juz na pierwszy rzut oka nie nadajesz się do pracy fizycznej.
Ale to i tak naciągane bo jakieś zbierane tulipanów to nie jest robota wymagająca krzepy.
Po prostu zmyślasz i koloryzujesz swoje doświadczenia.
@gnomol: no coz, mowie troche o sobie, gdzie na powodzenie nigdy nie narzekalem, a nagle wyskoczyly problemy zdrowotne, dziewczyna mnie rzucila w tym czasie i doskonale wiem, ze dopoki sie nie wylecze to zadnej ladniejszej panny nie wyrwe, bo choroba mocno mnie upiwniczyla xD
No ale to juz po prostu basic hipergamia
@gnomol: dopiero po moim komentarzu napisałeś że to nie z tobą był problem tylko z rynkiem pracy i wysokim bezrobociem, gratuluję, jeden punkt mniej do użalania się nad sobą
@gnomol: Przynajmniej nie jestem jeszcze zaczadzony tym co się tutaj wypisuje. Z takim podejściem nie da się mieć nawet przyjaciół, za wyjątkiem wąskiej grupy przegrywów którzy tylko ciągną w dół.
@Twerk Ja nie mogę. Napisałem wyraźnie, że między innymi przez wygląd nie mogłem znaleźć pracy- bo to prawda.
Zgodzę się, że mogłem dodać od razu jakie to były lata, co nie zmienia faktu, że byłem wyśmiewany za wygląd nawet na rynku pracy.
@AdamKarolczak02137: Sam się przestań ośmieszać. Ludzie popełniają bląd oceniając rzeczywistość przez pryzmat własnego doświadczenia. Dlatego właśnie starszym facetom ludziom w wieku 40, a zwłaszcza 50 czy 60 lat tak trudno zrozumieć obecne realia. Po prostu ich doświadczenia są inne.

Tak samo współczesnemu pokoleniu 20 czy 30 latków, którzy funkcjonują na rynku pracownika, tak trudno zrozumieć realia funkcjonowania za czasów 20% bezrobocia - przy czym to średnia. W niektórych miejscach bezrobocie wynosiło
@Blackmore: ale ja nie neguje tego że wygląd ma znaczenie tylko po prostu twierdzenie że kogoś nie chcieli w najprostszej pracy bo był brzydki jest po prostu śmieszne.
Takich wykrętów na magazynach w Holandii czy innych plantacjach było mnóstwo od zawsze.
@AdamKarolczak02137 Mnie nie chcieli. Ja sobie tego nie wymyśliłem. Bardzo mnie to bolało, bo wiem jakie osoby tam pracowały. Widocznie mieli już komplet lepiej fizycznie wyglądających gości ode mnie i zapewne też z lepszym doświadczeniem się trafili.
@gnomol: Mam 43 i niejedno już w życiu widziałem. Nie spotkałem się z ani jednym przypadkiem piętnowania kokogolwiek ze względu na to że jest brzydki. Prędzej za brak umiejętności społecznych, izolacje od otoczenia a niejeden już taki przypadek widziałem.