Wpis z mikrobloga

Co papież zrobił złego?

Ja tam go lubiłem bo miał pozytywny wpływ na społeczeństwo. Zwłaszcza że żyłem za jego czasów i nie jest to dla mnie jakaś historyczna postać. Jego smierc zjednoczyła nawet pseudo kibiców kiedy się pojednali tego dnia i przeciwne drużyny które się dosłownie zabijały związali ze sobą szaliki. Nigdy wcześniej ani nigdy później nie było takiego przypadku w tej społeczności.

Mam dystans do tej całej papiezowej sprawy lubię się uśmiechnąć z niektórych heheszkow a niektórzy tak się sraja o niego jakby osobiście im rodzinę styropianem zabił. Nie czaje tej nienawiści.

#religia #papiez
  • 66
@r5678 zapytaj ofiary księży-pedofilow. Ja mam 43 lata też uważałem go za autorytet, ale po tym, gdy się dowiedziałem, że wiedział i nie robił nic, jestem po stronie ofiar. Nikt nie kwestionuje jego zasług dla odzyskania wolności przez Polskę, ale to, że nie działał odpowiednio, nie chronił ofiar jest jego ogromną wina
@Bloodaxis1: ja byłem i dobrze pamiętam papaja. Tu chodzi o wyśmiewanie bożka jakiego sobie katolicy zrobili z jego postaci. Tym bardziej kiedy dostają na twarz, że nie ma czegoś takiego jak "autorytet moralny", bo gość był człowiekiem i popełniał straszne "błędy". Zamiast uznać, stwierdzić, że no kryształowy nie był, ale coś tam dobrze zrobił, to pompują chochoła i brną w jego świętość, że to aż śmieszne jest.
Co papież zrobił złego?


Ja tam go lubiłem bo miał pozytywny wpływ na społeczeństwo. Zwłaszcza że żyłem za jego czasów i nie jest to dla mnie jakaś historyczna postać.

Nie czaje tej nienawiści.


@r5678: ateraz wyobraz sobie, ze urodziles sie nie w 80,a w 95 roku.
Miales 7 lat jak papiez umarl.
Miales 7 lat jak w kosciele, na religii w szkole, w tv w domu, na ulicach zapanowala masowa papiezomania.
z tymi kibicami to było jeszcze lepsze jak przecież kilka dni po śmieci była zgoda kiboli, wspólne msze itp. a dwa tygodnie po śmieci był był mecz Wisła Cracovia i wtedy już pod stadionem czy na stadionie bili się jedni z drugimi i wyzwali w trakcie meczu xD


@FoxX21: ta jeszcze przed pogrzebem, kilka dni po tym słynnym pojednaniu pod oknem papieskiem jeden drugiego dosłownie #!$%@?ł na śmierć xd
Tu chodzi o wyśmiewanie bożka jakiego sobie katolicy zrobili z jego postaci.


@missioncritical: I masz zdrowe podejście, ale wielu szkalujących papaja ma podejście w stylu "aaaa kuhwa, #!$%@?ć papieża bo religia jest wymyślona i na pewno tak musi być bo mi się ona nie podoba". Czymś takim się nie przekona katolików, że JP2 mimo że był bardzo ważną postacią, to miał prawo popełniać i popełniał błędy, których nie można zapomnieć -
@r5678: nie potrafię nie pogardzać człowiekiem, który chronił jedne z największych kanalii jakie istnieją. Osobiście gdybym dowiedziała się że wśród moich znajomych jest pedofil i miałabym na to dowód, to bym dołożyła cegiełkę aby #!$%@?... dostał odpowiednią karę. Swoją drogą dowiedzenie się o ukrywaniu pedofilii w zborach Świadków Jehowy to była jedna z pierwszych rzeczy, które spowodowały iż stamtąd odeszłam i nie zamierzam wracać (dopiero później przyszło badanie tego w co
@r5678: Pokolenie wychowane po 89 roku nie rozumie postaci papieża jak i sytuacji która wtedy była. Ciekawe jaki byłby ich odbiór gdyby teraz, tak jak wtedy mieli sowietów stacjonujących w Polsce. Co do samych zarzutów. Otworzyć archiwa kościelne. Prawda sama się obroni.
@r5678: paradoksalnie ludzie mają teraz dostęp do wielu informacji na wyciągnięcie ręki a i tak z tego nie korzystają. Zawsze wybierają to co najłatwiejsze - co im powiedzą inni. Tak było ze szczepionkami i tak jest z Papieżem.