Wpis z mikrobloga

Co papież zrobił złego?

Ja tam go lubiłem bo miał pozytywny wpływ na społeczeństwo. Zwłaszcza że żyłem za jego czasów i nie jest to dla mnie jakaś historyczna postać. Jego smierc zjednoczyła nawet pseudo kibiców kiedy się pojednali tego dnia i przeciwne drużyny które się dosłownie zabijały związali ze sobą szaliki. Nigdy wcześniej ani nigdy później nie było takiego przypadku w tej społeczności.

Mam dystans do tej całej papiezowej sprawy lubię się uśmiechnąć z niektórych heheszkow a niektórzy tak się sraja o niego jakby osobiście im rodzinę styropianem zabił. Nie czaje tej nienawiści.

#religia #papiez
  • 66
@missioncritical: gdyby nie ten bożek jak go nazwałeś to siedziałbyś teraz w drugiej białorusi. Dzieciaki będą otwierać gęby wypowiadając się na tematy gdzie wiedzę czerpią z memów. Debilne młode pokolenie niepotrafiące wyciągać wniosków i myśleć samodzielnie.
gdyby nie ten bożek jak go nazwałeś to siedziałbyś teraz w drugiej białorusi. Dzieciaki będą otwierać gęby wypowiadając się na tematy gdzie wiedzę czerpią z memów. Debilne młode pokolenie niepotrafiące wyciągać wniosków i myśleć samodzielnie.


@hipokampO_o: ok boomer. Widzę, że kościelna narracja silna w narodzie - JP2 tymi ręcyma komunę obalił! Mówię ci mordo sam mur przewrócił i ZSRR rozerwał!
gdyby nie ten bożek jak go nazwałeś to siedziałbyś teraz w drugiej białorusi.


@hipokampO_o: Grubo przesadzasz. Papież dał insirację do stworzenia Solidarności. Ale Solidarność i tak by nie powstała gdyby nie odczuwalne podwyżki ustanowione dlatego, że Gierek pozaciągał długi.

Tak więc Papież tak samo przyczynił się do stworzenia Solidarności jak Gierek
Jak bardzo trzeba mieć spaczony umysł, aby 'autorytet' kogoś kłaść wyżej od krzywdzenia dzieci? Tyle lat miał, aby coś zmienić, a nie zrobił nic. Przerażające jest co się czyta. KK to sekta kryjąca pedofilów, żerująca na moich podatkach i indoktrynująca ludzi od młodości.
problem w tym, ze to nie są żadne błędy a było to w pełni świadome działanie Wojtyły. Doskonale o tym wiedział, krył kolegów po fachu i to wszystko dla kariery.


@RudyZibi: Wszystko zależy od tego jak takie akcje były postrzegane wtedy przez całe społeczeństwo. Wojtyła mógł się wtedy po prostu zachowywać "normalnie" jak na ówczesne standardy.
@r5678: ja się urodziłem w 84... Ale miałem go w dupie. Tak samo jak większość moich znajomych. Niestety. Papiezomania to starsze pokolenie, moich rodziców i tych z mojego, którzy dali się wkręcić. Młodsi mają już całkiem na niego wyj...ane.
@r5678: Przesadzili z promowaniem typa, który wiedział o pedofili w KK ale nic z nią nie robił. Mogli siedzieć cicho to by nikt nic nie gadał to zrobili z niego pośmiewisko. O ile ludzie faktycznie mogli nie wiedzieć z początku o tuszowaniu to przecież w KK wiedzieli wszyscy. Czego oni się spodziewali jak to wyjdzie?
@hipokampO_o:

gdyby nie ten bożek jak go nazwałeś to siedziałbyś teraz w drugiej białorusi. Dzieciaki będą otwierać gęby wypowiadając się na tematy gdzie wiedzę czerpią z memów. Debilne młode pokolenie niepotrafiące wyciągać wniosków i myśleć samodzielnie.


Zawsze myślałem, że to dzięki USA i prezydentowi Reganowi który poprzez wyścig zbrojeń gospodarczo wykończył ZSSR, ale mogę się mylić. W końcu sam papaj zasugerował, że sam pójdzie na ruskie czołgi. xD
dobrze wiedzieć, ze wtedy krycie pedofilii bylo czymś społecznie akceptowalnym


@RudyZibi: Nie żeby coś ale kiedyś publiczne egzekucje były dla ludzi rozrywką. W analizie zachowań z przeszłości należy brać pod uwagę kontekst, dawniejsze obyczaje i zachowania ludzi. Wtedy to po prostu tuszowano z wielu przyczyn, teraz jest to wyjątkowo skandaliczne i dodatkowo medialne.