Wpis z mikrobloga

@poison101: dodaj kolumny z wysokością raty.
Jak ktoś kto zarabia minimalną ma zdolność się zadłużyć na ponad 100k? Opłaci czynsz, prąd, jedzenie, telefon i ile mu zostanie żeby tą rate płacić?
@bart40404:
Dokładnie. Nawet na stronie rządowej jest to napisane:

Co się stanie, gdy zakończy się 10-letni okres obniżonego oprocentowania? Czy moja rata nie wzrośnie wtedy kilkukrotnie?


Na wysokość raty po okresie wsparcia wpływ będzie miało kilka czynników, takich jak pierwotny okres finansowania (im krótszy, tym większa część kapitału została już spłacona przez kredytobiorcę), aktualny poziom stóp procentowych.

Należy jednak zwrócić uwagę, że bank oceniając zdolność kredytową kredytobiorcy w dniu udzielenia finansowania,
@poison101: 141k na 8,9% na 20 lat to 1260 zł raty. Coś mi się chce wierzyć, że singiel zarabiający 3k netto dostanie taki kredyt - wiem, że banki przyjmują niedorzeczne koszty utrzymania, ale to chyba tylko do papierów jak ktoś i tak ma wyższe zarobki, a nie jak naprawdę trzeba wszystko skalkulować. Skąd ta tabelka?
@poison101: Oprocentowanie kredytów w programie bezpieczny kredyt nie będzie równe 2% + marża. Sposób obliczania dopłat powoduje, że realne oprocentowanie będzie na poziomie poniżej 3%.