Wpis z mikrobloga

Co myślicie o domach typu kostka z lat 70? Rozważam zakup takiego w dobrej lokalizacji (15 minut autem do centrum, przystanek autobusowy) vs prawie nowy w gorszej lokalizacji (brak autobusów, dłuższy dojazd, dalej do sklepów)

#nieruchomosci
  • 11
@wykopekdev: dużo zmiennych trzeba wziąć pod uwagę: jak duża działka, czy ma garaż (często te kostki miały garaż poniżej terenu i parter na półpiętrze - mój wuja tak ma i mu go zalewa, w końcu się wziął i zamurował, zasypał ziemią podjazd a samochód parkuje pod wiatą. Do tego instalacje, u mnie w domu rodzinnym gdybym chciał go remontować to trzeba by rozpruć podłogi, ocieplić je i całą instalację wod-kan położyć
@wykopekdev: Poczytaj sobie o klasach energetycznych, które już za kilka wejdą. Jaką klasę dostanie taki dom? Nie wiem, ale się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zobacz jakie tam w ogóle jest ogrzewanie, i ile za nie płacą ( pewnie krocie) . Grzyba też możesz się spodziewać. Ogólnie nowe zawsze lepsze. Te stare kostki to studnie bez dna. Jeszcze może chociaż możesz się załapać na dofinansowanie w ramach
Ja szukam czegoś takiego, ale żeby kupić, wyburzyć i postawić swoje ale zero emisyjne

Bardziej się opłaci niż remontowanie tych kostek.
takie coś kupuje sie mając gruby portfel


@mookie: tak samo jak osoby z grubym portfelem kupują 15 letnie BMW i Audi A6

@wykopekdev: najlepiej zaorać i postawić coś nowego jeśli lokalizacja super, a jeśli nie to lepiej poszukaj działki z domem do wyburzenia. Taka kostka to bardziej obniża wartość.

z tą bryłą dałoby się coś zrobić.


@wykopekdev: da się, np coś takiego https://www.youtube.com/watch?v=6Oqsi1KAfrc
@Kiedysbedeczerwonka konstrukcja może mieć potencjał do remontu albo nie, więc to takie czcze gadanie. Zburzyć i postawić nowe nie zawsze wyjdzie taniej czy lepiej. Mnóstwo takich w moim mieście się remontuje, zwykle jest piwnica która w wielkomiejskiej urbanistyce to jak mieszkanie ekstra albo lokal biura za free.
@wykopekdev: u mnie w okolicy przy remontach takich kostek często robią np tak że balkony ucinają i drzwi zamurowują i na to elewacja, dzięki temu pozbywają się mostka i balkonu, które są naprawdę overrated jesli ktoś ma podwórko na które może wyjść. Czasem jeszcze garaże są bardzo małe, ja w swoim domu rodzinnym megane combi nie mogłem już zaparkować bo w bryłę garażu wpasowane były schody i po skosie zabierało to