Wpis z mikrobloga

Kiedy ludzie w internecie stracili umiejętność czytania? Zwykle czego nie napiszę lub ktoś inny to większość komentarzy zacznie piać i sie emocjonować zupełnie nie na temat. Ty piszesz A B C D a zaraz zlecą się wykopki by zacząć nazywać cię od debili bo powiedziałeś A F N P Z. Spytasz o pomoc jak naprawić coś w rowerze to napiszą ci jak naprawić łódź żaglową. Napiszesz "tylko na pewno nie chodzi mi o XYZ, bo nie" to napiszą ci o XYZ. W komentarzach na youtube to samo, na Reddicie to są już zkspertami od nieumiejętności czytania. Co jest ze wszystkimi?
  • 12
@ZywiolakDebilizmu: hm w internecie jesteś dłużej ode mnie na pewno, ale wejdź na takie forum dyskusyjne z 08, rozmowy są na dużo wyższym poziomie nawet pod bardziej shitpostowymi wątkami. No i bardzo dużo się cytuje. Na temat na przykład grupek fejsbukowych wypowiedzieć się nie mogę, bo nigdy na nich nie byłam, nie wiem jak tam. Ale nawet czytając teraz redditowe wątki z 2012, i to nie te które kiedyś trafiły do
@jutronaobiadznowuryz:
imo przyzwyczajeni do chatowania itp ludzie nie chcą się rozpisywać i zostawiają dużo rzeczy w domyśle, które są oczywiste tylko dla nich samych; do tego często ładują więcej emocji niż informacji więc potem nie dziwota że inni interpretują ich wypowiedzi na swój sposób