Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, proszę o radę.
Obecnie jestem w trakcie studiów, kończę licencjat z ekonomii, jednak chciałbym swoją przyszłość związać z analizą danych. Pracuję w księgowości, lubię pracować z danymi stąd ta decyzja. Excela znam perfect, do tego trochę VBA, Power Query, SQL na poziomie basic ale wciąż się uczę, to samo Python, również szkolę się w Power BI. W moim mieście na uczelni prywatnej otworzyli nowy kierunek studiów podyplomowych "Analiza danych". Studia w głównie w języku angielskim, przy współpracy z dużym korpo. Zainteresował mnie ten kierunek z tego względu, że nie mam stricte studiów IT, i mógłbym pozyskać jakąś dodatkową wiedzę - a przynajmniej tak mi się wydaje. Czy waszym zdaniem warto? Studia trwają dwa semestry. Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?
#excel #programowanie #datascience #analizadanych #wizualizacjadanych #studia #laboratorium #sql #powerbi #it #programista15k #informatyka
  • 12
@ATLETICO: Nie studiujesz dla wiedzy, zapamiętaj. Polskie studia to nie MIT, czy Princeton, nie zdobędziesz wiedzy potrzebnej do prawdziwej pracy, tylko podstawy podstaw. Będziesz miał zajęcia z których nic się nie nauczysz xD Studiować polecam, niekoniecznie informatykę, jest dużo inżynierskich kierunków.
@ATLETICO: zobacz program, czy faktycznie się czegoś nauczysz, ale jeśli byłby tam jakiś machine learning to moim zdaniem warto, ale oczywiście przy połączeniu już z pracą zawodową.
  • 0
@jasha:

Podstawy pracy z chmurą – 16 godz.
Transformacja danych (ETL) – 16 godz.
Zaawansowany SQL – 12 godz.
Metody analizy danych – 16 godz.
Wizualizacja danych – 20 godz.
Modelowanie procesów biznesowych – 16 godz.
Hurtownie danych – 16 godz.
Podstawy big data – 16 godz.
Podstawy machine learning – 16 godz.
Podstawy data science – 16 godz.

Łącznie 158 godzin

Myślę, że ciężko by było mi w tak szybkim
@ATLETICO: myślę, że znajdziesz pracę jako analityk z palcem w, za przeproszeniem, w dupie, zwłaszcza, że jeszcze jesteś na studiach i nie jest tak, że się przebranżawiasz czy tam masz nie wiadomo jakie oczekiwania finansowe. Zrób sobie CV z podkreśleniem umiejętności czyli excel, vba i sql i wysyłaj CVki.
Co do studiów, to sam nie wiem, wydają się w porządku, pytanie czy są płatne itd. Nie chcesz magisterki robić? Teraz są
@jasha: czyli mówisz, że w 16h gówno zdziałasz, a potem twierdzisz, że lepiej poznać gówno, za które to jeszcze płacisz circa 10k rocznie xD. To co w 16 h ci wyłożą to równie dobrze masz w dokumentacji i też poznasz narzędzie. A jak nie dadzą ci żadnej konkretnej wiedzy, ponad to co samemu można przyswoić w przystępnej formie, to zwyczajna strata kasy
@RapIArbuzy: akurat program studiów na politechnice nie różni się bardzo od tego na MIT. Główne różnice są w jakości wykładowców i dostępie do sprzętu / infrastruktury. Więc jeśli ktoś chce, to nauczy się tego samego.