Wpis z mikrobloga

Jedna z moich ulubionych ilustracji Teda Nasmitha z Tolkien Calendar 2021, inspirowana historią Tuora z Niedokończonych Opowieści J. R. R. Tolkiena. Śnieżny, mroźny krajobraz i odcień błękitu, który chyba najbardziej lubię () Ilustracja przedstawia moment, w którym Tuor po długiej wędrówce po raz pierwszy widzi Gondolin, miasto elfów ukryte wśród śnieżnych gór.

Długo szukałam pudełka, na które wycięta z kalendarza ilustracja pasowałaby w sam raz. Kiedy w końcu je znalazłam (kasetka 24 x 17 cm), jeszcze dłużej aranżowałam całą kompozycję: dopasowane kolorystycznie grafiki na boki pudełka, wypukłe narożniki ze szklanymi kaboszonami, wypukły wzór na obrzeżu z ręcznie malowaną, metalicznie niebieską plecionką. Namyślanie się nad detalami zajęło mi chyba więcej czasu niż ich ogarnianie w praktyce xD

Od wewnątrz wieczka podkleiłam grafikę z cytatem z Niedokończonych Opowieści. Ponieważ ilustracja jest bardzo zimowa w klimacie, na całej powierzchni boków i na obrzeżach wieczka dorzuciłam wzór z pasty szklistej imitujący powłokę lodu (detal na ostatnim zdjęciu), widoczny dopiero pod pewnym kątem padania światła.

I w końcu doszłam do etapu, na którym stwierdziłam, że już nic więcej nie będę dokładać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rezultat jak widać.

Więcej zdjęć w komentarzach, a więcej moich szpargałów twórczych jak zawsze na #apaturiart .

#handmade #rekodzielo #fantastyka #fantasy #tolkien #lotr #wladcapierscieni #silmarilion #diy #chwalesie #hobby #rozowepaski #tworczoscwlasna
Apaturia - Jedna z moich ulubionych ilustracji Teda Nasmitha z Tolkien Calendar 2021,...

źródło: Gondolin_1

Pobierz
  • 10
Arty twórczości Tolkiena są przepiękne, niewiem kto to tworzy ale jak kiedyś będe bogaty to całą chate będę miał w tych obrazach, można się w wtopić i zapomnieć o świecie


@grand_khavatari: Mam podobnie, ale myślę, że to wynika z tego, iż znasz miejsca i postacie które prezentują.