Wpis z mikrobloga

@Kremufka2137: to ja miałem ostatnio akcje, że znalazłem na fb marketplace akurat jak szukałem regałów garażowych dwa używane za pół ceny nowych, więc piszę do gościa gdzie i kiedy mogę odebrać. no to się umawiamy, a on nagle się pyta czy na pewno opis przeczytałem (tam były dosłownie dwa zdania, łącznie z cenami), myślę jakiś #!$%@? haczyk jest i szukam drobnego druku. pisze, że przeczytałem dokładnie drugi raz i w czym
@KosmicznyPaczek: Tak czytam te historie i naszła mnie ochota, żeby coś wystawić za darmo na olx, żeby przeżyć to na własnej skórze.

Ja kiedyś po remoncie wystawiłem kilka mebli do wzięcia za darmo, ale nie na olx, tylko na gumtree (teraz już nie ma polskiej wersji, ale wtedy było popularne). Nie było problemów. Ludzie normalnie się umawiali i odbierali.
Na olx zdarzyło mi się jedynie ze dwa razy coś sprzedać za
@Kremufka2137 o panie, pewnego czasu z nudów polowałem na tzw 'okazje' na tym olx. Człowieku, coś w dobrej cenie znikało nim mrugnąłem oczami. Zawsze. Myślę, że jest jakaś grupa sępów która ryje olx co każdą sekundę w poszukiwaniu gigaokazji i cudów, kupują co popadnie za bezcen, a potem pchają to za absurdalne pieniądze na tym łoleliksie czekając pół roku i dłużej na durnia. Mam w ulubionych itemy niektóre wiszące tam nawet ponad
@KosmicznyPaczek: Jakiś czas temu robiliśmy porządki w szafkach w kuchni i uzbierało nam się sporo kubków, szklanek, dzbanków, słoików, misek itd. do oddania. Wystawiłem na OLX, zgłosiła się babeczka, że weźmie wszystko. Napisałem, że ok tylko niech przyjedzie samochodem albo wezmie taxi bo to są dwie dosyć ciężkie reklamówki i nie da rady tego donieść. Napisała, że spoko. Przyjechała kiedy ja byłem w pracy i moja dziewczyna jej dała te rzeczy.
@mkarweta: na "oddam za darmo" jest spora grupa osób polujących na złom, lodówki zapewne zostałyby szybciutko rozebrane (a z takiej lodówki można wyjąć sporo miedziuchy, 3 lodówki to pewnie 100+ zł w miedzi)
Na koniec zarezerwowała i łaskawie przyjechała, okazało się że jest ze dwa razy większa od mojej żony i literalnie nawet jedno ubranie by na nią nie weszło


@Milioner_z_Choroszczy: przez pewien czas subskrybowałem facebookową grupę "Oszustwa OLX" (czy jakoś tak). Wypisałem się z niej, bo w pewnym momencie doszedłem do wniosku, że siedzą na tej grupie chyba jeszcze głupsi ludzie, niż ci roszczeniowi, o których piszecie (np. zawsze mi się wydawało, że
ja kiedyś znalazłem w sklepie portfel z dokumentami jakiejś andżeli i 150 zł.


@mamabijeatataniezyje: podobne przygody kiedyś przeżyłem znalazłszy na parkingu pod supermarketem telefon. Brak blokady, więc dzwonię na ostatnio dzwoniony numer z listy i najpierw miałem "przyjemność" porozmawiać z jakimś porąbanym sebiksem, który odebrał telefon z tekstem w stylu "no czego, #!$%@?, jeszcze chciałaś", a gdy usłyszał mój głos, mało mnie przez tą słuchawkę nie pobił, nie dając mi w
@Kremufka2137: XDDD z rok temu siostra oddawała taką dużą dwudrzwiową lodówkę.
Zadzwonił jakiś łepek i poprosił o dokładne wymiary. Takie też otrzymał. Poprosił żeby mu zarezerwować ta lodówkę, bo już z kolegą po nią jadą, ale mają 60km do przejechania.
I po południu przyjechali.
CORSĄ! XD
-Panowie, to się nie zmieści.
-Zmieści. Pomierzylismy i jest ze 2cm luzu.
Ta. Wystarczyło tylko odkręcić wszelkie osłony i drzwi lodówki. I brakło 2cm na
@mkarweta: a to sorry, nie doczytałem. Może takie rzeczy jak lokówka czy podobna drobną elektronika da się łatwo upłynnic za parę zł po lombardach czy nawet olx czy allegro
@Sawa_N_marS trzeba sobie jakoś radzić XD nie zliczę ile razy z ziomkami woziliśmy jakieś gabaryty w pojazdach do tego nie przeznaczonych, niejeden raz zaczynało się od "to #!$%@? nie wejdzie" a mimo to jakoś wchodziło. Kiedyś nawet jak nam się samochód wysypał
Babka powiedziała, że dzwoniły typowe madki i oczekiwały pełnej obsługi, że pralka ma być zniesiona, wniesiona, ma to być za darmo i najlepiej natychmiast. Gdy orientowały się, że rozmawiają z kobietą padały pytania czy w takim razie może jej chłop albo mąż może to zrobić XD Odmowa potrafiła skończyć się oburzeniem i ponoć niejednym niemiłym słowem nieprzystojacym matce XD


@Kremufka2137: Możesz sie smiać ale z 8 lat temu popełniłem ten sam
@Sawa_N_marS: do mnie kiedyś po wielki tapczan panowie przyjechali...polonezem xd i tak samo, podałem im wymiary i dałem znać że raczej transport czymś większym. "Spokojnie, zmieści się" - i rzeczywiście, po pół centymetra z boków, pojechało to gdzieś dalej..z klapa na sznurku xd nadal nie wiem jak to potem wyjmowali xdd

Ale sam woziłem perkusje i piec basowy mazda mx3, więc roznei to bywa ;)