Wpis z mikrobloga

@Ana77 czytając takie wpisy mam wrażenie, że piszę to 15 letnia Julka. takie jest życie, jeśli liczysz, że będą cię cacac i głaskać po głowie to się mylisz. raczej nikogo nie obchodzi twoja depresja prócz rodziny czy przyjaciół, a i tutaj bywa różnie. albo się bierzesz w garść i ogarniasz: leki, terapia, lekarz, szpital #!$%@? muje albo giniesz i tyle. brutalne, ale prawdziwe bo w sumie żyjesz dla siebie. umiesz liczyć? no...
@Musze_wygrac_zycie a co mają robić? jak mają pomóc osobie z depresją? nikt nie patrzy na 2 stronę medalu. różowa ma depresję, leczy się od 2 lat i tak, staram się jakoś pomagać i wspierać, ale czasem się nie da, czasem sam mówię, że mam dość jak któryś dzień z rzędu masz wszystko ma głowie: siebie, dom, kota, pracę i musisz zadbać o 2 osobę. to #!$%@? wykańcza. miesiąc, dwa, pół roku, ale
@zielony_goblin osoba z depresją ogarnie się tak naprawdę dopiero wtedy, kiedy zostanie całkowicie sama, zdana na siebie. Dopiero wtedy doceni to co ma, bądź może mieć. Nie jestem z tych, ktorzy bagatelizują problemy psychiczne, ale takie osoby, często wcale nieświadomie, wykorzystują bliskich i ciągną ich w dół. Ludzką naturą jest przyzwyczajanie się, więc przyzwyczajają się do pomocy, która otrzymują i przestają ja nawet zauważać, skupiając się o overthinkujac swoje bolączki. W dzisiejszych
@zielony_goblin no wiem mniej więcej jak to wygląda, po prostu sam napisałeś, że czasem masz dość i Ci psycha siada. To się raczej nie zmieni na lepsze i w końcu możesz uznać, że to jest ciągnięcie Cię w dół. No ale to całkowicie Twoja sprawa.
@gokotgo: czy ja wiem? Może sie zmienić, może nie. Powiedzialem jej kiedys, że odpuszcze jeśli sama odpuści, ale widze, że chce z tego wyjśc. Leczy sie, chodzi na terapie, jak ma lepsze dni to jest bardziej aktywna. Jestem tylko człowiekiem, czasem psycha siada, ale motywuje mnie to, że to jest choroba, która można wyleczyć, a ona się leczy więc jest ok
@zielony_goblin luz, życzę Ci żeby się wyleczyła. Jak mówiłem, to całkowicie Twoja sprawa, z mojego doświadczenia wynika, że depresja często wynika z narcystycznego zaburzenia osobowości i to raczej z wiekiem się pogarsza, ale sam na pewno lepiej będziesz to widział. Jak pracuje nad sobą to dobry znak, ważne żeby się poprawiło.
@zielony_goblin:

nikogo nie obchodzi twoja

żyjesz dla siebie

takie jest życie (...) brutalne


Mimo to bardzo ci się podoba, a skoro podoba ci się brutalność, to znaczy, że jesteś problemem.

albo się bierzesz w garść i ogarniasz (...) albo giniesz


To drugie cię czeka nawet pomimo pierwszego, więc już się tak nie podniecaj. Tak w ogóle to jeśli bycie "ogarniętym" polega na przyjęciu twojej postawy, to nikt nie powinien chcieć się