Wpis z mikrobloga

a w ktorych wiekszych miastach nieturystycznych sa pola namiotowe? Mozesz na dziko nad Wislokiem albo jakims zbiornikiem Lipie, Czarna, Zwieczyca, Glogow


@pilkarskiswir: Chyba w każdym jest jakieś pole namiotowe w okolicy. Rzeszów jest aż tak brzydki, że turystów nie macie?
  • Odpowiedz
  • 0
@pilkarskiswir to w Rzeszowie jest cokolwiek ładnego do zwiedzenia czy to tylko McDonalds przy trasie na południe i omijać szerokim łukiem?
@pilkarskiswir

@lovczy: chyba kiepsko z logika. Turysci przyjezdzaja ogladac ladne miasta czy miasta z atrakcjami dla turystow? Poza tym pola namiotowe to byly popularne w poprzednim wieku


Ładne miasta generują chęć odwiedzenia przez turystów, a turyści tworzą miejsca pracy i nowe atrakcje dla turystów i lokalsów.
Z twej wypowiedzi wnioskuję,
  • Odpowiedz
@lovczy: sticke takiego pola namiotowego (tj. z taką infrastrukturą campingową) w mieście nie kojarzę. Według mapy Lasów Państwowych i ich programu "Zanocuj w lesie" możesz próbować rozbić namiot w lasku koło drogi prowadzącej na ekspresówkę - https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy?location=22.059825,50.063112 - jednak ja w tamtym rejonie b. rzadko jestem i nie wiem jak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Możesz też próbować nocować z namiotem "na dziko" na południu miasta na granicy ze wsią Hermanowa
  • Odpowiedz
  • 0
@Pingpong89 @pilkarskiswir @dmde @rraaddeekk Jestem w Rzeszowie i powiem szczerze, że bardzo ładne macie to miasto. Trafiliśmy akurat wczoraj na Makłowicza i festiwal. Zabudowa piękna, aleja domków z początku XX wieku genialna. Alejki, ulice, parki bardzo klimatyczne. Na kilka dni jak najbardziej turystycznie do zaliczenia.
No i niezwykle czysto tutaj w centrum. Większość świeżo odrestaurowane.

Byłem nad Wisłokiem i pytanie mam dot. zabudowy. Są tam jakieś kąpieliska, bulwary czy knajpy nad rzeką
  • Odpowiedz
@lovczy

włoska restauracja Sicilia na Mickiewicza tam bywam i polecam

jest żwirownia - strzeżone kąpielisko z plażą piaskową

knajpa jest nad rzeką idąc Bulwarami kawałek oddalając się od centrum (pewnie około 1km)

kilka dni?
w 1 dzień do ogarnięcia zabytki
  • Odpowiedz