Wpis z mikrobloga

Dla nas tanie piwo, dla naszych następców będą robaki mielone z soją.


@wykopyrek: aj, gdyby tylko te butelki byli zwrotne to na pewno naprawilibysmy klimat. A co tam, ze pewnie 10% chinczykow produkuje wiecej smieci niz cala europa, mamy szanse zbawic swiat jezeli to my bedziemy jesc robaki!
gdyby tylko te butelki byli zwrotne to na pewno naprawilibysmy klimat


@93michu93: a gdzie napisałem o klimacie? Pisałem o naszych wysypiskach. A butelki to tylko jeden z elementów.
Nasze dzieci nie będą mieszkały w Chinach, tylko w Polsce. Ew. w najbliższych okolicach. I będą żreć robale, żeby oszczędzić hajs na uprzątanie tego syfu, który im lekką ręką wyrzucamy na stertę.
I będą żreć robale, żeby oszczędzić hajs na uprzątanie tego syfu, który im lekką ręką wyrzucamy na stertę.


@wykopyrek: a ja mysle, ze beda zrec robale dlatego, ze unia kaze, a nie dlatego, ze nie bedzie innego jedzenia. Smieszne, ze piszesz o wyrzucaniu smieci jak w naszym dobrobycie my je jeszcze sprowadzamy (i nam za to placa) jak najubozsze panstwa swiata
a ja mysle, ze beda zrec robale dlatego, ze unia kaze, a nie dlatego, ze nie bedzie innego jedzenia. Smieszne, ze piszesz o wyrzucaniu smieci jak w naszym dobrobycie my je jeszcze sprowadzamy (i nam za to placa) jak najubozsze panstwa swiata


@93michu93: jedną ręką sprowadzamy, drugą produkujemy. Unia każe, albo nie każe, śmieci będą. A upychanie je po Afrykach i Chinach już się kończy.
To serio aż takie uwłaczające godności
@wykopyrek: no i tutaj sie w koncu zgadzamy - oczywiscie, ze powinnismy wymagac tego od producentow.

Jednak to co forsuje unia to czysta ideologia i zabijanie konkurencyjnosci gospodarki europejskiej ale dobra, nie o tym byl temat. Juz wiecej nie pisze bez sensu
@MaszynaTrurla: Bo nie ma żadnej pewności, że byłyby dokładnie umyte. W piwie niestety byłoby to trudne do wyczucia, ale jakiś czas temu kupowałem wody mineralne w zwrotnych butelkach i kilka było takich, że więcej nie kupię. Mówili też o tym problemie producenci piw kraftowych.
@MaszynaTrurla: widocznie im się nie opłaca, a prawo nie narzuca.

Jednak pół biedy jak niezwrotne są z cienkiego szkła. Niektóre niezwrotne mają wyłącznie inny napis, a butelka identyczna, zwrotna. Szczególnie popularne w dyskontach jak lidl, biedronka, choć biedronka od jakiegoś czasu zaczęła przyjmować zwroty przynajmniej części takich butelek.