Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu zakupiłem mieszkanie od nieuczciwych sprzedawców, którzy nie poinformowali mnie, że sklep znajdujący się na parterze budynku generuje przeraźliwe dźwięki od 6 rano do 22.30 wieczorem. Bujam się ze sprawa już prawie od roku, zgłoszenia do spółdzielni nic nie dały, sanepid powiedział, że to nie ich sprawa, bo hałas nie jest spowodowany infrastrukturą techniczną, tylko przez użytkowanie lokalu. Zgłoszenie do inspektora budowlanego zostało zignorowane, tzn nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, a pytałem czy budynek aby na pewno ma odpowiednią izolacyjność dźwiękową.
Pozostaje sprawa cywilna, wytoczona sprzedawcom, którzy zataili oczywista wadę mieszkania. Jednak jak się okazało, poprzedni właściciele są sędziami w lokalnym sądzie, a więc sprawa musiała by być prowadzona poza moim miastem, a to wiąże się z uciążliwymi dojazdami na sprawę, ponadto mogło by się to ciągnąć latami.
Oto próbka jak to słychać w moim mieszkaniu na 2 piętrze https://youtu.be/66oEvz06Bs4

Wpadłem na pomysł, że skoro w Polsce, kraju z kartonu można sobie dowolnie ignorować prawo lokatorskie i budowlane, to może mieszkanie przerobie na dyskotekę? Jeżeli od zarządcy dostanę jakieś skargi to powiem, że i tak nikt nie respektuje ich zdania.

#patodeweloperka #nieruchomosci #oszukujo #prawo
  • 69
Skąd Ty wziąłeś bujdę, że mieszkanie ogląda się kilka razy? Chyba w Pcimie Dolnym


@Darth_Gohan: heh pasuje tu mem o Polaku który jedzie na oględziny strucla za 7k ze szwagrem, diagnosta i duchem świętym a mieszkanie za 500k kupuje w ciemno bo pan sprzedawca powiedział, że za drzwiami czeka kolejny klient
@Zbiersk moja znajoma kupiła mieszkanie kolo profesjonalnej pianistki, sprzedający mieszkanie znali jej grafik grania i tak umawiali wizyty kumpeli że o tym że ona dużo ćwiczy znajoma dowiedziała się po przeprowadzce
odetchnęli jak wyjechała na stałe do Austrii
@Zbiersk: niestety jak chcesz coś zdziałać to w pierwszej kolejności ekspertyza rzeczoznawcy, z grubego palca 12k PLN i wydaje mi się, że poza sprzedającymi mieszkanie odbiorcami #!$%@? może być zarządca nieruchomości, w końcu on ci nie jest w stanie zapewnić <40 decybeli
@Zbiersk ja się zgadzam, że są normy ale ty winiez poprzednich właścicieli mieszkania za wadę budynku. Przecież oni nie mili wpływu na sposób jego budowy, bo kupili go od dewelopera/poprzedniego właściciela. I nie pisze o tym, że możesz robić dyskotekę, tak samo jak przekroczenie norm hałasu w lokalu usługowym powinno być to ścigane i egzekwowane. Jeżeli budynek nie spełnia norm to pewnie na koszt wspólnoty (jeżeli taka jest) będzie trzeba dokonać jakichś
@Zbiersk: Uderz bezpośrednio do Stokrotki. Tylko nie do personelu bo oni nic nie mogą tylko wyżej. Albo pismo oficjalne bezpośrednio do ich siedziby albo na początek przez jakiś BOK. Wiem z doświadczenia, że inna podobna sieć sklepów nie ignoruje takich zgłoszeń tylko traktuje je w 100% poważnie. Rozwiązaniem są np. płytki z tworzywa na magazynie. Jest pełno takich rozwiązań na innych sklepach bo widziałem je na własne oczy. Mogą niskim kosztem