Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu zakupiłem mieszkanie od nieuczciwych sprzedawców, którzy nie poinformowali mnie, że sklep znajdujący się na parterze budynku generuje przeraźliwe dźwięki od 6 rano do 22.30 wieczorem. Bujam się ze sprawa już prawie od roku, zgłoszenia do spółdzielni nic nie dały, sanepid powiedział, że to nie ich sprawa, bo hałas nie jest spowodowany infrastrukturą techniczną, tylko przez użytkowanie lokalu. Zgłoszenie do inspektora budowlanego zostało zignorowane, tzn nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, a pytałem czy budynek aby na pewno ma odpowiednią izolacyjność dźwiękową.
Pozostaje sprawa cywilna, wytoczona sprzedawcom, którzy zataili oczywista wadę mieszkania. Jednak jak się okazało, poprzedni właściciele są sędziami w lokalnym sądzie, a więc sprawa musiała by być prowadzona poza moim miastem, a to wiąże się z uciążliwymi dojazdami na sprawę, ponadto mogło by się to ciągnąć latami.
Oto próbka jak to słychać w moim mieszkaniu na 2 piętrze https://youtu.be/66oEvz06Bs4

Wpadłem na pomysł, że skoro w Polsce, kraju z kartonu można sobie dowolnie ignorować prawo lokatorskie i budowlane, to może mieszkanie przerobie na dyskotekę? Jeżeli od zarządcy dostanę jakieś skargi to powiem, że i tak nikt nie respektuje ich zdania.

#patodeweloperka #nieruchomosci #oszukujo #prawo
  • 69
  • 3
@bartez_94: ( ͡° ͜ʖ ͡°) (σ ͜ʖσ)
No ale szczerze mówiąc to ja nigdy w życiu bym nikomu takiego świństwa nie zrobił. Wydaje mi się, że jestem w miarę uczciwy. Jak będę to sprzedawał to uprzedzę jak wygląda sytuacja. Może jakiś głuchy się wprowadzi xD Tak nawiasem mówiąc, to jak chodziłem zbierać podpisy wśród sąsiadów to trafiło się kilku,
@Zbiersk: Takich sprzedawców to się powinno za jaja wieszać. Nie namawiam do przemocy oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale jakaś nauczka by się należała tym #!$%@? #!$%@?.

Życzę powodzenia, wg mnie szanse za wygranie (czy to sądownie, czy dogadanie się z właścicielem sklepu) masz spore. Gdyby jednak tak nie było, to pamiętaj, że Ty też możesz uprzykrzyć życie właścicielowi sklepu (tak na szybko: blokowanie wjazdu z zaopatrzeniem,
No to powodzenia jak poprzedni właściciele są sędziami xD co z tego że sprawa jest prowadzona w innym mieście, jak ta kasta się dobrze trzyma nawet w różnych miastach ( ͡º ͜ʖ͡º)


@NoMoreTearsJustSmile: no tak, wielka kasta, mafia sędziów, rodzina władców prawa na pewno uruchomi mechanizm protekcji "swoich" dla jakiegoś gówno-mieszkania w Zbąszynku Dolnym bo ktoś stamtąd też jest sędzią xD
tak z ciekawosci. w jaki sposob zataili ten halas. zwykle przed zakupem mieszkanie oglada sie kilka razy o roznych porach dnia, by spr np jak do mieszkania wpada slonce. czy sasiedzi sie nie dra itd.


@borjaki: Ty oglądasz nieruchomości kilka razy, a ja przychodzę i je kupuję xD
Już to konsultowałem z prawnikiem. W przypadku wad mieszkania powinno się umieścić odpowiednią informację w akcie notarialnym, że kupujący się z nimi zapoznał, a nic takiego tam nie ma. Podobno mam sprawę wygraną, tylko nie wiem czy mi się chce przez to wszystko przechodzić, wolałbym rozwiązać sprawę ugodowo ze sklepem lub zarządcą. Dopiero w ostateczności zdecyduję się na sprawę sądową ze sprzedającymi


@Zbiersk: Nie wiem czy sprawa jest taka oczywista. Papuga
@Ranger: tak wlasnie bylo, wbiegles z walizka pieniedzy i kupiles caly pion. pisalem juz wyzej ze decyzje o zakupie mozna podjac po 1 spotkaniu zabezpieczajac sie dobrze przygotowana umowa rezerwacyjna, ktora pozwoli na dokladniejsze sprawdzenie nieruchomosci
Chwalenie sie tym ze wydajesz spory hajs bez odpowiedniej weryfikacji tego co kupujesz to zycze powodzenia na przyszlosc szczegolnie jak bys jakas dzialke kupowal tam to dopiero potrafia byc atrakcje. ale wiadomo dzialke za milion
tak wlasnie bylo, wbiegles z walizka pieniedzy i kupiles caly pion. pisalem juz wyzej ze decyzje o zakupie mozna podjac po 1 spotkaniu zabezpieczajac sie dobrze przygotowana umowa rezerwacyjna, ktora pozwoli na dokladniejsze sprawdzenie nieruchomosci


@borjaki: znajomy z branży opowiadał, jak sprzedawał w 2020 czy 2021 mieszkania bez oglądania. Ludzie dzwonili, że widzieli zdjęcia w ogłoszeniu i chcą przelać zadatek i jadą podpisać umowę. Oglądanie mieszkania ich nie interesowało.
No więc tak, mają różne paleciaki, także takie z kauczukowymi kółkami, które są cichsze. Jednak z tego co się zorientowałem, to taki wozek znacznie ciężej pchać ze względu na większe opory toczenia, więc pracownicy wybierają wózek z twardymi kółkami.


@Zbiersk: Prosta sprawa. Właściciel musi pozbyć się paleciaka z twardymi kółkami. Człowiek nie wybierze czegoś czego nie ma.
Absurdalnym pomysłem jest sądzić, że człowiek sam z siebie wybierze coś, co mu mniej
Nemayu - >No więc tak, mają różne paleciaki, także takie z kauczukowymi kółkami, któr...
@pp99:

hehe, podobno sprawę masz wygraną? To spytaj swojego prawnika, czy weźmie kasę od ciebie dopiero po wygranej sprawie a nic przed, a nawet zaproponuj x2 niż to chce obecnie. Powinien się zgodzić jak wg niego sprawa jest pewna :-) ;-)

Pokłosie deregulacji "na hura" z 2005 roku ("lex Gosiewski"), która sprawiła, że prawnikiem może zostać każdy ze zdolnościami do pamięciówy (jedynie końcowy egzamin zawodowy odsiewa totalne łamagi, bo jest trudny
Fliperzy albo pracownicy innych bogaczy, co obracają tym hurtowo i wypatrzyli niską cenę.


@Nemayu: pewnie tak. Ja szukałem wtedy dla siebie i nie wyobrażam sobie kupić mieszkanie do mieszkania bez oglądania.