Wpis z mikrobloga

#agd #rtveuroagd #zakupy #remontujzwykopem

Mirki, nowa pralka zakupiona w RTV Euro AGD, brzydko pracuje, bęben krzywo się kręci na pusto co powoduje, że po dołożeniu wsadu stuka o obudowę.
Nie chcę naprawy, gwarancji, wizyt serwisanta, chcę to zwrócić i kupić coś innego producenta.

Jak do tego podejść? Odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni od momentu wydania? Taką opcję sami opisują na stronie.
  • 12
@WatchYourBack: Odesłanie na twój koszt i musisz też zabezpieczyć bo odpowiadasz za uszkodzenia w transporcie. Powinni ci zwrócić pieniądze za pralkę i za najtańsza wysyłkę którą oferowali przy zakupie. Mogą potrącić jeśli użytkowanie było nadmierne tzn wykraczające poza normalne sprawdzenie. Masz 14 dni na odstąpienie i kolejne 14 na odesłanie a oni mają 14 dni na zwrot kasy.
przez neta z dostawą do domu, ale bez wniesienia. Więc obowiązują warunki odstąpienia jak przy pozostałych zakupach online


@WatchYourBack: Powinno być spoko. Ja od nich miałem piekarnik, wraz z usługą wniesienia i montażu. W piekarniku po pierwszym pieczeniu zauważyłem jakąś skazę blachy. Jakby pod emalią wewnątrz w rogu było coś nierównego.
Zgłosiłem im z rękojmi (to było jeszcze przed zmianami w przepisach) przez konto na ich stronie, zaznaczając w systemie że
@thewickerman88 @Dzienny @darek-jg @Pitaq pralka odesłana na palecie na mój koszt (kurier DPD, około 200 zł), zabezpieczyłem solidnie na czas wysyłki. Przyjęli, kasę zwrócili szybko więc w sumie nie wiem czy mogę polecić. Sklep RTV Euro AGD mogę, Samsunga w kwestii pralek już nie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Co warto dodać, zwrócić do najbliższego sklepu można tylko jeśli towar jest nieodpakowany. Po odpakowaniu tylko kierunek magazyn w Piasecznie