Wpis z mikrobloga

Taka mała ciekawostka z fabryki Tesli "Giga" pod Berlinem.

Przy każdej rampie z obu stron wisi przyczepione na trytytkach 8 "ajfonów" (przykryte plastikami, więc nie wiem jaki model, ale raczej nowszy niż starszy).
Wózek widłowy wyciąga towar z naczepy, na stelażach są kody kreskowe. IPhone czyta kod i wrzuca na komputer (zazwyczaj w innych firmach wózkowy skanuje kod ręcznie skanerem).
Dla zobrazowania skali. Główna hala (największa) posiada na pewno więcej niż 200 ramp do załadunku / rozładunku. Przy każdej wisi 8 iPhone.
#tesla #fabryka #elonmusk #iphone
lofix - Taka mała ciekawostka z fabryki Tesli "Giga" pod Berlinem.

Przy każdej rampi...

źródło: IMG-20230517-WA0000

Pobierz
  • 79
  • 19
Poza tym pracownicy po terenie fabryki jeżdżą sobie teslami :)
Na terenie GigaFabrik co pareset metrów stoją przeróżne foodtrucki, gdzie pracownicy kupują sobie jedzenie, jest również normalny sklep "Żabka".

Niedługo też pracownicy będą mogli wynająć sobie w systemie długoterminowym Teslę z możliwością darmowego ładowania "w pracy". Zakładając że Polacy do pracy jeżdżą z przygranicznych miejscowości to spoko opcja :)
lofix - Poza tym pracownicy po terenie fabryki jeżdżą sobie teslami :)
Na terenie Gig...

źródło: IMG-20230517-WA0001

Pobierz
@lofix pewnie iPhone wyszedł taniej niż zakup przemysłowego czytnika od np. Cognexa xD jak czasem patrzę na ceny sprzętów do przemysłu to idzie się za głowę złapać

Plus mogę powiedzieć że Tesla chyba nie ma problemu z takimi customowymi instalacjami. Miałem przez chwilę tam projekt pod Berlinem, głównie pomoc współpracownikowi w postawieniu linii i się zdziwiłem jak w sterowniku PLC były bloczki do komunikacji z serwerem MySQL ... postawionym na Raspberry xD
@nocny-mirek no tak ale trzeba patrzeć na serwis i utrzymanie ruchu. Dostawca czytnika zapewnia cię że produkt spełnia normę IP67 do tego jak chcesz wymienić to nie ma problemu kupujesz, podgrywasz backup i działamy dalej. no i niezawodność.
a taki iPhone, to utrzymanie ruchu pewnie musi mieć z parę takich w szufladzie już skonfigurowanych że jak coś padnie to trzeba podmienić. no i sam iPhone to trochę ekstrawagancja bo wystarczyłby jakikolwiek telefon
@ravau: Kilku znajomych tam pracuje, wozkowy 2000 EUR na reke w ststemie 3 zmianowym, jak popracujesz troche dluzej i masz lepsze kwalifikacje czy uprawnienia to 2300 - 2500 ludzie wyciagaja. Na minijob tylko w soboty 500 EUR miesiecznie. Godzina drogi z granicy PL-DE takze jak ktos mieszka na zachodzie Polski to ma pensje dyrektora za prace magazyniera
@HIMARS Przy tym jak ogólnie inflacja podbiła stawki w wielu firmach i branżach, to 2k euro, nawet na rękę, to nie jest jakaś niesamowita pensja dla specjalisty, nawet jak mówimy o stawce netto.
To jest mniej, niż zarobi w Polsce hydraulik i daleko temu do pensji dyrektorskich, bardzo daleko.

@lofix Pytanie jak z wytrzymałością takiego iphonea i jakie ma warunki. Widziałem jak skanerami motoroli ludzie gwoździe wbijali i żadnych problemów to nie