Wpis z mikrobloga

#ukraina
Syf się na tagu widzę zrobił.

Tak, Ukraińcy mordowali Polaków na Wołyniu.
Tak, ruskie mordowali Polaków w Katyniu i przez kilkaset lat wcześniej (a potem nas jeszcze okupowali).

Ukraina nie jest obecnie naszym wrogiem bo nam nie zagraża.
Natomiast rosja nieustannie od setek lat napada na kraje ościenne, grozi im i jest naszym wrogiem.

Jako Polak mam w dupie podboje USA, Anglii, Francji i krzywdy jakie te kraje wywołały bo mi nie zagrażają.
Interesuje mnie natomiast niszczenie kacapów bo oni mi zagrażają. To jest jedyny istotny powód do wspierania Ukrainy na tą chwilę - bo gruzują rusków.
  • 80
@Blaskun: ocb z tymi przeprosinami? Dlaczego my nie przepraszamy Ukraińców za gnębienie ich przodków? Jakie to ma znaczenie dla teraźniejszości i przyszłości? Historie należy pamiętać, ale rozliczać wszystkich trzy lub cztery pokolenia wstecz? Tym bardziej że postawa Ukraincow zwykle wypływa z nieznajomości pełnej historii tj. brak szerokiej perspektywy.
@qrak01: znamienne jednak jest, że sami doświadczają teraz podobnego mordowania i nie przychodzi im naturalna myśl, żeby przeprosić bezwarunkowo
znamienne jednak jest, że sami doświadczają teraz podobnego mordowania i nie przychodzi im naturalna myśl, żeby przeprosić bezwarunkowo


@Toent:
Można tą sytuację rozpatrywać w kategoriach sprawiedliwości, kary boskiej, czy klątwy pradawnych. Nie wnikam - niech każdy patrzy na to jak sobie życzy gdyż takie ma prawo.

Starałem się jedynie wyłuskać to co z mojej perspektywy jest najważniejsze dla Polskiej racji stanu. Coś o czym często zapominali nasi dziadowie: przetrwanie. Unoszenie się
pan widze chętny do gnicia w okopie zamiast żołnierza ukraińskiego. Gdyby Ukrainia na się nie stawiala miałbyś już russka na granicy. Ktoś za ciebie odwala brudną robotę to chociaż nie memlaj.


@ciemnienie: hejo fajnopolaku. Ukraina się stawia, bo broni swojego kraju, a nie nszego. Cieszę się, że pomogłem. P.S #!$%@?ć bandere i szoszonów.
@qrak01: biadolenie o Wołyniu jest akcją opłacaną przez kacapy i wystarczy prosty dowód logiczny.
Ruscy mordowali nas latami - wykop śpi.
Niemcy, sama II wojna światowa, halo - wykop śpi.
Potop szwedzki - wykop śpi.
Setki innych starć Polaków z kimkolwiek - każdy ma gdzieś.
Tylko tego Wołynia się uczepili akurat. Co za przypadek.
c_loud - @qrak01: biadolenie o Wołyniu jest akcją opłacaną przez kacapy i wystarczy p...

źródło: FU6cVVfXwAEp-21

Pobierz
@qrak01: Ja mam w robocie kolegę z Krematorska, ma obywatelstwo ukraińskie, jego rodzice po rozpadzie ZSRR dostali paszport Ukraiński. Ale to etniczne Rosjanin, choć czuje się Ukraińcem. Jego rodzice, tak samo jak masa innych Rosjan przyjechała na Ukrainę w czasach Związku Radzieckiego do pracy. Co ja mu mam o Wołyniu makaron na uszy kłaść? On i jego rodzina nie ma nic z tym wspólnego. I masa takich Ukraińców obecnie jest w
@kryminalnykwadrans:

Trochę pokory. Bo nawet jeżeli nasz rząd klęka przed nimi, daje im socjal, becikowe i emerytury za jeden dzień pracy, to nie znaczy, że można na nas szczać i mówić, że to lemoniada.


Ale właśnie szcza przez takie zachowanie.

Rząd to wypije, ale my nie. Jak obywatele powiedzą dość, to będzie to realny problem.


Gówno prawda. Nikt nic z tym nie zrobi, bo Polacy są za bardzo omamieni pro-ukraińską polityką.