Wpis z mikrobloga

#ukraina
Syf się na tagu widzę zrobił.

Tak, Ukraińcy mordowali Polaków na Wołyniu.
Tak, ruskie mordowali Polaków w Katyniu i przez kilkaset lat wcześniej (a potem nas jeszcze okupowali).

Ukraina nie jest obecnie naszym wrogiem bo nam nie zagraża.
Natomiast rosja nieustannie od setek lat napada na kraje ościenne, grozi im i jest naszym wrogiem.

Jako Polak mam w dupie podboje USA, Anglii, Francji i krzywdy jakie te kraje wywołały bo mi nie zagrażają.
Interesuje mnie natomiast niszczenie kacapów bo oni mi zagrażają. To jest jedyny istotny powód do wspierania Ukrainy na tą chwilę - bo gruzują rusków.
  • 80
@xfin: Śmiała teza milordzie. Ja na facebooku pod memem z mapką "których nacji najbardziej nienawidzą Australijczycy" napisałem komentarz, że "w Polsce taka mapa nie ma sensu bo my nienawidzimy wszystkich jednakowo" to dostałem bana na 30-dni ( ͡º ͜ʖ͡º)
@qrak01 Imo, jako Polak właśnie nie powinieneś mieć tego w dupie. Zwłaszcza jak Europa się stanie pewnego dnia jednym państwem europejskim, gdzie politycy będą chcieli by Europejczycy walczyli za interesy kolonizatorów.
@qrak01: Ty masz inną optyka niż inni i każdy może mieć rację. Jedno nie wyklucza drugiego, ale zachowania Ukraińców są takie, a nie inne.

Dzisiaj. Właśnie dzisiaj Wołyń nic ich nie kosztuje bo dzieje się dużo dookoła i nikt na świecie by się nawet o tym nie dowiedział, a zakończyłoby to wielki spór.

Natomiast Ukraina, która w zasadzie dzięki Polsce jeszcze istnieje i najprawdopodobniej istnieć jako niepodległe państwo będzie zachowuje się
@qrak01Dokładnie, nawiązać współpracę, ale nie za frajer. Cała logistyka jaka jest zaangażowana w tranzyt sprzętu wojskowego również nie na ładne oczy. Samymi wartościami nie zbudujemy ani reputacji, ani szacunku w relacjach miedzynarodowych. Zamiast jęczeć to nasi przedsiębiorcy już dawno powinni zawierać kontrakty i szukać popytu.

Jeszcze nikt na nikim w taki sposób nie wymusił szczerych przeprosin.
@Blaskun: może zamiast antagonizować i siać nienawiść za wydarzenia sprzed niemal 80 lat, zająć się np. edukacja dzieci która niemałą ilość przyjęliśmy i sa one wśród nad?