Wpis z mikrobloga

druga to niemal wręcz otwarte zachęcanie ludzi do ćpania, bo "nic wam nie będzie, jak będziecie mądrzy jak ja hehe".


@Emes91: Gdzie w jego wypowiedzi widzisz zachęcanie? Czy niczym baba z polskiego wiesz lepiej co autor miał na myśli?

Prawda jest taka, że przestępstwa bez ofiar nie powinny być karane, jak ktoś dobrowolnie zażywa sobie narkotyki czy pije alkohol to jego sprawa
@Aquamen: chłopie lewactwo, po i konfe nalezy wyelinowac z zycia spolecznego przy uzyciu pis - potem jezeli bedzie trzeba zrobi sie to samo z nimi - nie doszukuj sie tu botow - tak ludzie robia glosujac tylko do tego sie nie przyznaja
@Emes91: Nie potrafię się odnieść do tego czy zachęcał do ćpania (narkotyków twardych, tak?) czy nie. Na pewno często poruszał temat substancji psychoaktywnych. Co, jak sądzę, szczególnie go uwierało, to fakt, że klasyfikacji tych substancji na legalne i nielegalne dokonywano często wiele lat temu, kiedy wiedza o nich była blada w porównaniu z aktualną, a także w sposób potencjalnie nieobiektywny, być może za sprawą lobbingu lub kierując się poparciem społecznym.

Zwracam
@piotre94 wydaje mi sie, że po prostu jedni są w tych kwestiach aż nazbyt otwarci, z kolei drudzy boja się przyznać nawet przed samym sobą, że mają problem. Bo przecież chłop musi być twardy, a do specjalistów to chodzą #!$%@? i psychole. Dużo ludzi też ucieka w alkohol czy inne używki zamiast pomocy. I tak to się powoli żyje na tym świecie.
Wszelkiej maści objawienia, teorie spiskowe itd. Lewica no jest bardziej świadoma w sferze psychicznej


@Bomfastic: Dziwne, że akurat piszesz to pod wpisem o Vetulanim, którego dziadek miał wykłądy o objawieniach w Biblii kosmitów i teorie spiskowe z tym związane. Edit: dziadek, myślałem, ze to ojciec gościa
@piotre94: Problemy natury psychicznej mogą dotknąć każdego. Osoby o lewicowych poglądach wykazują się jednak z reguły większą wrażliwością i świadomością w tym temacie, łatwiej jest im okazać słabość, poprosić o pomoc i głośno o tym mówić, bo zdają sobie sprawę z tego, że stereotyp silnego faceta, który nie ma problemów i sam sobie ze wszystkim świetnie radzi to krzywdzący mit, który można sobie o kant dupy rozbić. A prawicowiec się nie
@piotre94: Zaburzenia depresyjne i lękowe to naturalna konsekwencja mieszkania w Polsce. Tak szczerze, kiedyś myślałem, że no #!$%@?, mnie to nie dotyczy....

...i w sumie nadal mam rację. Ale z drugiej strony całkowicie rozumiem, jak niewiele trzeba, by jednak dotyczyło. Bo po dłuższym zastanowieniu, większość społeczeństwa to agresywne małpy, egoiści, cwaniacy, oszuści, zwyczajne przygłupy. Nie powiem, czucie się bezpiecznie i komfortowo po wyjściu z domu to kwestia raczej wyuczonego ignorowania rzeczywistości.
Prawda jest taka, że przestępstwa bez ofiar nie powinny być karane, jak ktoś dobrowolnie zażywa sobie narkotyki czy pije alkohol to jego sprawa


@niochland: Pewnie że tak, każdy powinien mieć prawo zniszczyć sobie życie
Jak to jest, że zazwyczaj problemy natury psychicznej idą w parze z lewicowymi poglądami?


@piotre94: bo prawdziwy Heniek-Prawak-Patriota i jego otoczenie przygłupów w choroby psychiczne nie wierzy, tylko potem na wsi mówią, że nie wiadomo czemu Heniek się powiesił w stodole.
@afc85: no fajnie fajnie, ale to co wrzuciłeś to nie jest przykład choroby psychicznej. Gość jest po prostu głupi i kupił płaskoziemskie brednie xD
To że był poważanym naukowcem, nie zmienia faktu, że jego tezy głoszone na temat narkotyków były skandaliczne. Jedna rzecz to libertariańskie podejście i luzowanie restrykcji, a druga to niemal wręcz otwarte zachęcanie ludzi do ćpania, bo "nic wam nie będzie, jak będziecie mądrzy jak ja hehe".


Widać zresztą w poście OP-a, jaki to wpływ wychowawczy miało na synka/wnuczka xD


@Emes91: kiedyś miałem na studiach taką asystentkę która nam prowadziła prelekcję o
@Strahl:

bo prawdziwy Heniek-Prawak-Patriota i jego otoczenie przygłupów w choroby psychiczne nie wierzy, tylko potem na wsi mówią, że nie wiadomo czemu Heniek się powiesił w stodole


Ładna generalizacja, jak na neuropejskiego ojkofoba przystało.
@Calka_internowana: Znalazłem ten wykład:

https://www.youtube.com/watch?v=3-A0RHgg-bM

Jest tam parę "kwiatków" - np. dość "odważne" udowadnianie szybszej "ewolucji" mózgu w ostatnich latach efektem Flynna (nie biorąc pod uwagę, że duży udział w efekcie Flynna ma prawdopodobnie lepsze wyżywienie dzieci, a nawiasem mówiąc, efekt Flynna w ostatnich latach się odwrócił, ale cóż, Vetulani nie dożył tego odkrycia ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Apologia lekomanii zaczyna się od około 8. minuty. Źle