Wpis z mikrobloga

Oho, zaczyna się. Wczoraj w pracy na spotkaniu dowiedziałem się że teraz będzie mniej delegacji i zagranicznych szkoleń, ponieważ musimy ograniczyć ŚLAD WĘGLOWY.

Mamy również wynajmować tańsze hotele niż do tej pory, ponieważ ŚLAD WĘGLOWY xD

O ile zakład, że za parę lat nie będzie można zrobić wielu rzeczy prywatnie, bo ŚLAD WĘGLOWY?

#bekazpodludzi #korposwiat #zalesie #ekologia
  • 89
@Nupharizar: a u mnie też różne pierdy wymyślają. Nacisk na pełna elektryfikacje, chcą za 7 lat pracować na budowach sprzętem elektrycznym, już testują. Obecnie walce czy rozściełacze maks 6h pracy na prundzie.

Gdzie je naładujesz na budowie? Pewnie generatorem na ropę.
6h? Jak często się robi po 12?
Niestety trochę na siłę to wszystko. Przez przepisy zaczęli kupować elektryki to wszyscy co jeżdżą na budowy nimi narzekają. Do miasta spoko, jak
ale jak chcesz ograniczyć ślad węglowy i pracować 100% zdalnie to już nieee, wtedy im ślad węglowy nie przeszkadza xD


@Nupharizar: weź tam jakoś zgłoś to jako pomysł na ograniczenie śladu węglowego, tak żeby musieli jakoś się zacząć wykręcać i tłumaczyć że to nie wpłynie na ślad węglowy albo coś. W sensie jakąś oficjalną drogą, nie wiem jak to u cb wygląda, więc tak ogólnikowo piszę.
@Nupharizar: Według mnie to dobrze że ograniczają zagraniczne wyjazdy służbowe które mogłyby być callem na teamsach. Tak samo powinni ograniczać calle na teamsach które mogłyby być mailem, szkoda że to już ciężej podciągnąć pod ślad węglowy.
ale jak chcesz ograniczyć ślad węglowy i pracować 100% zdalnie to już nieee, wtedy im ślad węglowy nie przeszkadza xD


@Nupharizar: No bo bez przesady. Masz kupić kurniczek za 12500 zł/mkw w mieście wojewódzkim w kredycie na 30 lat i jeździć posłusznie rowerem do korpo-kołchozu. Dewelocwel i właściciel powierzchni biurowej muszą z czegoś żyć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nupharizar: Jak korpo mówi, że zwiększa cenę, żeby zapewnić "lepszą jakość usług" albo inny korpo-bullshit to też wierzysz? Tną koszta, wciskają wam bajkę o "śladzie węglowym" ;). Jak covid się zaczął to moje ówczesne korpo uwaliło nam pół etatu "bo solidarność z innym działem". U nas nikt nie miał wąpliwości, że to zwykły bullshit talk, żeby jakoś to usprawiedliwić (tymbardziej, że w tym samym czasie wydali oświadczenie dla prasy, że mają