Wpis z mikrobloga

Ostatnio z nudów postanowiłem zagrać sobie w RPG, szukam, szukam, i nic ciekawego. Nagle przypomniałem sobie o Skyrimie, którego ogrywałem lata temu, ale przy poszukiwaniu modów znalazłem #enderal. Matko boska, jakie to jest dobre ! Od czasów Wieśka 3 nie wciągnąłem się tak w żaden tytuł ! Co ciekawe, klimatem i bardziej przypomina mi Gothica wymieszanego z Pillars of Eternity (moje ulubione tytuły) niż samego Skyrima, . To jest zabawne, że jakiś typek, który bawi się w modowanie potrafi stworzyć lepszy tytuł, niż wielkie korporacje, które zatrudniają setki osób.
Jeśli jesteś fanem #gothic #skyrim lub nie masz co robić z wolnym czasem i nudzą Cię nowoczesne #gry dla debili to polecam z całego serca.
Tomisheer - Ostatnio z nudów postanowiłem zagrać sobie w RPG, szukam, szukam, i nic c...

źródło: 401016853

Pobierz
  • 17
@Tomisheer: Dużym plusem Enderala jest to, że ponad solidną podstawkę z czasem został wydany pseudo-dodatek, który zmienia trochę rozgrywkę i dodaje nowe mechaniki czy balans. Identycznie jak z Nocą Kruka, więc jak się teraz rozpoczyna zabawę to dostaje się dopracowany produkt. Z pewnością lepszy niż większość nowych RPGów.
  • 1
@Larsberg: Kiedyś czytałem, że ten projekt zapoczątkowała jedna osoba, nie śledziłem dokładnie procesu produkcji i sam uważam, że nie jest możliwe, aby taką dużą zawartość stworzyła jedna osoba, jednak 14 osób przy takim rozmachu to bardzo duży wyczyn. Jak dla mnie świetna praca porównywalna z Kronikami Myrtany.
@Tomisheer: Enderal jest mega. Fabularnie, postacie, świat, klimat, muzyka, rozwój postaci... IMO praktycznie pod każdym względem jest lepszy od Skryima. Chyba znów sobie zainstaluję :)
@Tomisheer: Enderal jest mega. Z takich modów które stały się popularne jeszcze jest The forgotten city - już teraz jako osobna gra na steam na ue4. Ale pamiętam jak grałem w to jako mod do skyrima i miał fajną rozkmine fabularna.
@Tomisheer: Generalnie gra ma fajnie poprowadzoną i ciekawą fabułę, spodobał mi się motyw cykli czystki i wymarłych cywilizacji, coś jak z Mass Effecta ale za cholerę nie podoba mi się rozwój postaci poprzez jakieś książki. No wymyślili taką głupotę, że niestety po 20h gry odrzuciło mnie to od gry. I jeszcze, co ciekawe, te książki w ekwipunku stackowały się jako itemy stricte "consumable" pod zakładką jedzenia, nie jako książki/dokumenty, co sprawia
  • 0
@Nyarp: Oficjalnie nie, ale jest mod który to umożliwia. Dodam też, że nie ma opcji szybkiej podróży znanej ze Skyrima, w Enderal wygląda to bardziej jak w Morrowindzie, tzn mamy możliwość używania zwojów teleportacji, oraz możemy przemieszczać się między określonymi punktami przez wieże Myradów (taka taksówka).
@Tomisheer: Spoczko, jakiegos moda z zewnatrz jeszcze polecasz ktory by jeszcze bardziej uatrakcyjnił rozgrywke? Generalnie zauwazylem ze duzo ludzi nosi na sobie duzo broni roznych na sobie, to jest jakis perk wewnatrz gry czy dodatkowy mod?