Wpis z mikrobloga

Całkowita zmiana modelu na VGG16 i znów cały dzień zostawić komputer i pozwolić mu się uczyć. Zostało ok 100 epok po 26 minut. Plateau i EarlyStopping pewnie zakończy wcześniej jeśli będzie zbieżność. Mam nadzieje, że teraz wypluje już sensowny model i prócz tego na urządzeniu docelowym będzie działać w przyzwoitym czasie.
#programowanie #ai #siecineuronowe #keras #tensorflow #macos #python
marcus777 - Całkowita zmiana modelu na VGG16 i znów cały dzień zostawić komputer i po...

źródło: Zrzut ekranu 2023-06-17 o 14.45.11

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • 1
@Patres: vgg16 to przetrenowany na imagenet model do klasyfikacji obrazów. W moim przypadku model będzie dostawał zdjęcia ludzi wypluwając na dwóch rozgałęzionych wyjściach dwa floaty z cechami
  • Odpowiedz
  • 0
@marcus777 podziwiam, sam zaczynam przygodę z sieciami neuronowymi, ale robię to kompletnie od zera (bez żadnych frameworków) dodatkowo w Java więc materiałów nie ma za wiele. Bardzo powoli mi to idzie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 2
@Patres: CNN to niesamowite narzędzie, dające wyniki do nierozwiązywalnych problemów.
Teoria stojąca za sieciami jest banalnie prosta. Od perceptronu rosenblatta i kernel trick naukowcy nic więcej nie wymyślili. To co robi moja sieć to wielokrotne rozmywanie obrazu i sumowanie. I tak 50 milionów razy dla każdego wyniku :)
  • Odpowiedz