Wpis z mikrobloga

Najlepsza przedtreningówka pod #sztukiwalki to? Ogółem wcześniej normalnie wlatywała kawa przed treningiem ale ostatnio skusiłem się na recepcji na Boogemana od Treca i było elegancko (L-cytrulina, AAKG, betka i tauryna) ale może jest coś ze stricte lepszym składem. Zależałoby mi na czymś co bardziej działa na wydolność & regeneracje niż bezpośrednio na pompe. Macie coś do polecenia?
#silowania #mirkokoksy #trening #muaythai #kickboxing #boks
  • 11
  • Odpowiedz
@Kermii: beta alanina - nie działa doraźnie - stosujesz 3g cały czas codziennie, po ok 3 tyg zaczyna działać.
cordyceps - może zwiększać wydolność- kapsułki lub proch - zasada taka sama
kreatyna - wiadome, podstawa
w sumie tyle, ale można próbować z np. rhodiola rosea
  • Odpowiedz
@Kermii:
Stymulanty - kofeina, nie bawiłbym się w efkę, dmaa czy mete ( ͡° ͜ʖ ͡°), jak potrzebujesz flow to do stymulantów coś co działa na Gaba (l-teanina)
Węglowodany, białka - energia
B complex, elektrolity - uzupełnienie
Tauryna - nawet 5g anty pompa (pompa to niekorzystne zjawisko w sportach)
Kolagen - przed treningiem najkorzystniej działa, mniej potencjalnych kontuzji w przyszłości
Cytrulina, azotany (np. burak, rukola) - lepsze
  • Odpowiedz
@Pan_Szeryf: kolagen Panie kolego nie ma żadnych właściwości dla stawów, kości, mięśni - etc etc xD i w sumie to wszystko to jest totalnie zbedne tak naprawde, niestety, poza beta alanina i stymulantami, to nawet pewnie nie odczuje działania niczego; c
  • Odpowiedz
@dietetikko: Panie kolego a właśnie że ma, proszę przestać jako źródło wiedzy używać youtube.com a zacząć examine.com i pubmed.ncbi.nlm.nih.gov

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/36986062/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18416885/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34491424/

Beta też nie da zauważalnych różnic, zauważalne różnice zrobią tylko stymulanty ale to że coś jest niezauważalne to nie znaczy że nie działa. Wszystko co wymieniłem poprawi jego performance jedyną kwestią nad którą trzeba pomyśleć to $$$.
  • Odpowiedz
@Pan_Szeryf: no to Panie kolego właśnie przeczytaj sobie badania, bo wysłałeś mi coś, co w ogóle nie potwierdza jego badania. Panie kolego, pracuje w tej branży. Drugie badanie masz z 2015 roku, kiedy suplementowanie kolagenu było modne, po prostu. Zresztą nie jest to nawet badanie potwierdzające jego działanie. Jedyne z czym można się zgodzić, to że w jakimś stopniu na objawy OA może działać (jakieś tam obniżenie bólu), ale przyczyny nie
  • Odpowiedz
@dietetikko: Gościu mam ci cytować co tam pisze?

"Hydrolizowany kolagen może zawierać biologicznie aktywne peptydy, które są w stanie dotrzeć do tkanek stawowych i wywierać działanie chondroprotekcyjne."

"Było to pierwsze badanie kliniczne trwające 24 tygodnie, które wykazało poprawę w zakresie bólu stawów u sportowców leczonych suplementem diety hydrolizatem kolagenu. Wyniki tego badania mają wpływ na stosowanie hydrolizatu kolagenu w celu wspierania zdrowia stawów i prawdopodobnie zmniejszenia ryzyka pogorszenia stanu stawów w
  • Odpowiedz
@dietetikko: Sprawdź sobie, przy okazji masz kolejne badania potwierdzające moją tezę

41.^Bakilan F, Armagan O, Ozgen M, Tascioglu F, Bolluk O, Alatas OEffects of Native Type II Collagen Treatment on Knee Osteoarthritis: A Randomized Controlled Trial.Eurasian J Med.(2016-Jun)
42.^James P Lugo, Zainulabedin M Saiyed, Nancy E LaneEfficacy and tolerability of an undenatured type II collagen supplement in modulating knee osteoarthritis symptoms: a multicenter randomized, double-blind, placebo-controlled studyNutr J.(2016 Jan 29)
43.^Suresh
  • Odpowiedz
  • 0
@dietetikko: @wiera87 @Pan_Szeryf
Dzięki Panowie za wszelkie komentarze, doceniam i dziękuję.

Betka leci codziennie, kreatyna również. Odnośnie kordyceptu to stosuję również ale tylko przed treningiem, nie wiem czy nie dałoby mi to lepszych efektów jakbym stosował regularnie jak krete czy bete (muszę poczytać).
Tak jeszcze ad-hoc to z grzybów stosuję jeszcze lions mane i czage do porannych jaglanek/ zielonej herbaty - mega polecam.

@Pan_Szeryf mega dzięki za taką rozpiskę. B- Complex
  • Odpowiedz