Wpis z mikrobloga

#cezarygraf #trader21 #namzalezy #konfederacja #mentzen
Dlaczego oddam głos na Konfę pomimo jej różnych słabości to w dużej mierze jest to wynik zasady jaką się kieruje od dawien dawna, by słuchać ludzi mądrzejszych do siebie tudzież ludzi, którzy są w takim miejscu, w którym ja bym chciał być ???? Już pomijam fakt ,że wielu przedsiębiorczych rodaków w dużej mierze rówieśników, których spotkałem na emigracji również specjalnie przyjedzie głosować na Mentzena (bo to o niego głównie chodzi) ???? Wypowiedź z ostatniej debaty między Traderem 21 a Grafem na kanale Nam Zależy ???? Trader 21 - "Gdybym był w Polsce, gdybym miał na kogoś głosować to byłaby to Konfederacja, przykre jest to ,że w oczach wielu ludzi jest to partia faszystowska itp. Ale to jest idiotyzm ludzi zmanipulowanych przez media. Jedyne co się dla ludzi liczy to niskie,proste podatki, mały rząd i kapitalistyczna gospodarka. Staram się być apolityczny, ale nie ma alternatywy po prostu(...)".
Cezary Graf - "Jeżeli będę w Polsce to również oddam głos na Konfederację, nie ma innej sensownej opcji. Jesteś w pizzeri są pizze jakie są, jeśli zamówisz dzika w szparach to go tam nie ma(..)". ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) #polityka
  • 30
@kryniow: Widzisz, ja po za tym co chcę osiągnąć, zwracam uwagę też jak mogę to osiągnąć. I dlatego ja głosu na konfederację nie oddam. Ale taka domena demokracji, każdy głosuje tak jak chce, a rozmowa o plusach i minusach poszczególnych rozwiązań to jeden z plusów tego systemu.
  • 0
@Weretek:
Jeśli zwracasz uwagę jak coś chcesz osiągnąć to oddanie głosu na Konfederację również mogłoby Ci pomóc, bo rozumiem jesteś zorientowany na sukces finansowy i zawodowy, chcesz być niezależny finansowo a popieranie wszystkich innych partii tylko pomoże Ci uszczuplić budżet na rozdawnictwo i pogłębiające się gorsze warunki do założenia firmy czy dorobienia na boku :) Tak jak mówi Cezary Graf, jak chcesz zamówić pizze w szparagach to takiej pizzy nie ma,
  • 0
Przepraszam za te znaki zapytania w trakcie teksu, tam były emotki, które z jakichś przyczyn wykop potraktował jako znaki zapytania ( ͡º ͜ʖ͡º)
@kryniow: Patrząc tylko na siebie może, ale patrząc szerzej już nie. Jeżeli wydrenujemy budżet z pieniędzy to mogę się z moimi milionami wywrócić na np. leczeniu onkologicznym swoim czy rodziców. Może się też zdarzyć, że nie zawsze będę młody, zdrowy, a moja praca warta na rynku dużo pieniędzy. Niskie podatki jako cel sam w sobie opłaca się bogatym i tylko bogatym. Wcale nie pomaga biednym stać się bogatymi. No i nie
jest to wynik zasady jaką się kieruje od dawien dawna, by słuchać ludzi mądrzejszych do siebie


@kryniow: no patrząc po tym jak piszesz to rzeczywiście Trader21 albo Graf mogą być mądrzejsi od Ciebie.
Powiem Ci że ludzie związani z rynkami finansowymi to mają bekę z tych ekspertów, to są sprzedawcy marzeń. Zresztą wobec Grafa już zareagował KNF, a na Tradera21 też są ludzie wkurzeni po tym jak stracili hajs na spółkach
słuchać ludzi mądrzejszych do siebie tudzież ludzi, którzy są w takim miejscu, w którym ja bym chciał być


@kryniow: chcialbys byc stara ruska onuca? A moze katolibanskim neetem (pozdrowienia dla kszysia). A moze, marzy ci sie rola, katolibskiego liberala, ktory zlepek komorek uznaje za dziekco? Jedyni lubia jak im cyganie graja, inni jak im buty smierdza, ale nie bez powodu nie znajdziesz wsrod wyborcow konfederosji lekarzy, prawnikow czy innej elity spolecznej.
via Android
  • 0
@Weretek
Twoim zdaniem Konfederacja chce zaprzestać w ogóle jakich kolwiek wydatków na państwo. Jest mowa o niskich i sprawiedliwych podatkach a nie na zasadzie - mamy ujowa służbę zdrowia to zabierzemy jeszcze więcej tym którym chce się pracować. To jest jawna manipulacja. Poza tym teraz w większość i tak trzeba się leczyć prywatnie w ten aspekt pomijasz.
via Android
  • 0
@card_man Widzę hejt jest u Ciebie domeną. Patrząc na sposób w jaki się odnosisz do ogólnych mądrości to nie wróżę sukcesu. Wszyscy są mitomanami tyłko ty sam jaśnie oświecony. Ja skorzystałem na radach Tradera i gościa szanuje za osiągnięcia biznesowe i podejście do życia.
@kryniow to będziesz miał nowych panów, katolibanskich zaborców portfela i obyczajów. normalni ludzie są bardziej wyważenie jeśli chodzi o postrzeganie rzeczywistości
@kryniow ale głosujesz na katolibanczykow którzy przegłosowali zakaz aborcji z gwatlu. Nie widzisz, że to nie sa żądni liberałowie? zresztą to dziecinne postrzeganie świata, że jak tylko obniża podatki to wszystkie problemy na świecie się rozwiążą. i tylko głupcy nie widzą, że to wystarczy.
@kryniow: Jeżeli obetniesz podatki, to masz mniej pieniędzy w budżecie. Liderzy konfederacji wprost wmawiają swoim wyborcom, że podatki to okradanie obywatela. Wprost mówią, że ubezpieczenie prywatne za kilkaset złotych jest lepsze niż zus bo prywatne. Wprost mówią o chęci nie posiadania najniższej krajowej czy zasiłków. To nie jest manipulacja, tylko słuchanie tego co prominentni politycy konfederacji mają do powiedzenia. I z katarem czy bólem brzucha to ja mogę iść prywatnie za