Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna #rosja

Po co Ukraińcy robią tę kontrofensywę, jak nie dają rady nic odbić? Żeby znowu bić się o nagłówki w gazetach tak jak w Bahmucie?

Tylko więcej Ukraińców umiera.

Wszyscy zmęczeni są tą wojną. Przegrali część terytorium, trudno, może za dwie dekady odbiją. Trzeba odpuścić. Polska też kiedyś była większa, teraz mniejsza i żyjemy.

Mam też dość Zelenskiego, co żąda kasy i sprzętu, żeby przepalać je na nieudane ofensywy. Aha, i jeszcze władze ukraińskie zamiast być transparentne, to ciągle kłamią. Że Bahmutu nie oddadzą, że sprzęt zachodni niezniszczony, że kontrofensywa zgodnie z planem.

Zapraszam do dyskusji
  • 53
Przegrali część terytorium, trudno, może za dwie dekady odbiją. Trzeba odpuścić. Polska też kiedyś była większa, teraz mniejsza i żyjemy.


@karetpoker: już raz tak odpuścili Krym i Donbas i wszyscy widzą jak to się skończyło
@karetpoker: wykopki już cię zaszufladkowały jako onuce.
Wg. mnie dowództwo Ukrainy dobrze wie w jakiej jest dupie, kto ma wiedzieć lepiej jak nie oni?
Niestety sytuacja pogarszającej się gospodarki również sprawi, że w chwili podpisania pokoju rosja będzie się regenerować dużo szybciej niż Ukraina. Politycy będą mogli się skupić na ograniczaniu sankcji, a handlowcy na wciskaniu taniej ropy. Samo utrzymanie obronności będzie skazywało Ukrainę na potężne koszty na które ich nie
@karetpoker: nie widzisz co się tam dzieje? Rosja to państwo faszystowskie. Szykują społeczeństwo do funkcjonowania w środowiku wojennym i to do tego penamentnym. Dzieci uczą sztuki wojennej od najmłodszych lat. Nie myśl że nie będzie dogrywki. Nie dość że będzie dogrywka to jeszcze z dużo silniejszym przeciwnikiem. Wojnę należy doprowadzić do końca a Rosją musi dostać taki łomot żeby dało się tam przywrócić wolne media, czyli musi nastąpić rewolucyjna zmiana władzy.
@karetpoker chyba trzeba mieć czym i kim, a tego brakuje. Nikt normalny nie pcha się na frontz walczą Ci co muszą bo się bronią albo mają coś z głową. Panuje balans sił, więc z przełomu chyba nici. I jeśli tak zostanie to 10 lat spokoju i dogrywka, ale wtedy to już będzie nasza kolej.
@karetpoker myślę że to po prostu element strategii wojskowej. Z tego co obserwowałem to po prostu raz jedna strona prowadziła ofensywę, raz druga. I bedą się tak przepychać. Właśnie spuszczenie łomotu będzie polegało na tym że jednej ze stron skonczą się zasoby, w końcu front się załamie. Chodzi o to żeby przeciągnąć wojnę jak najdłużej. Ukraina będzie dostawać kroplówkę ze sprzętu, szkoleń i pomocy jeszcze długo a w Rosji jak widać kipii.