Wpis z mikrobloga

Dobrze że w końcu jest to dostrzegane i ktoś to mówi głośno. Osoby pokroju Wolskiego, Micka i innych "tłumaczy" telegramowych są od pewnego czasu poszukiwaczami taniej frontowej sensacji, aby się klikało i były dobre zasięgi, bez weryfikacji źródła informacji. I oni tytułują się miarą OSINT'owców.. Tak jak Wolskiego dało się jeszcze słuchać na początku wojny kiedy to analizował sytuację na froncie tak teraz to tylko i wyłącznie jakieś wróżenia z fusów w jego wykonaniu.

#ukraina
fifoliusz - Dobrze że w końcu jest to dostrzegane i ktoś to mówi głośno. Osoby pokroj...

źródło: kek

Pobierz
  • 16
@fifoliusz: Wolskiego się nie dało słuchać od początku. Bufon i do tego #!$%@? bzdury.
Przypomnę tylko ze cały "team wolski" kwiczał jak to "dottore" zarabia na wojnie i jakas dziwna fiksacja oralna na tego Bartosiaka(za wyjątkiem Micka i Zena) i że geopolo, a sami zarabiają na komentowaniu wojny i kawkach w internecie, do tego walą babol za babolem.
Wolskiego od chersonia nie oglądam, trzeba też będzie widzę odpuścić Meissnera bo też
  • 0
@shmatshiage:

Przypomnę tylko ze cały "team wolski" kwiczał jak to "dottore" zarabia na wojnie i jakas dziwna fiksacja oralna na tego Bartosiaka(za wyjątkiem Micka i Zena) i że geopolo, a sami zarabiają na komentowaniu wojny i kawkach w internecie, do tego walą babol za babolem.

oj tu duży + dla Cb
@fifoliusz: autor srogo #!$%@?ł ideę OSINT i wywiadu w ogóle.

Wczoraj Artur Micek robił live z postępów Wagnera wg otwartych źródeł. Nie relacjonował zajęcia Syberii tylko wydarzenia na żywo. To nie jest do końca OSINT tylko właśnie relacja. To co OSINT robią, t.j m.in. Micek, Wolski to przypasowywanie konkretnych zgrupowań do konkretnego terenu i relacja postfactum w oparciu o glownie Telegram czyli dostępne wszystkim źródła informacji.

Nie jest jednak możliwe w
Dalej będę subskrybował Micka i Wolskiego. Miałem zajebistą sobotę a perspektywa na najbliższe miesiące jest lepsza niż w czwartek


@hansix: Nie, OSINT to nie wyszukiwanie przetłumaczonych maszynowo twittów i postów z telegrama, tylko wyszukiwanie wiarygodnych źródeł, porównywanie i czerpanie z nich właściwych informacji. Ani Micek ani Wolski nawet nie próbowali weryfikować źródeł, nie maja też znajomości ru netu. Jeszcze Micek jak cię mogę potrafi się przyznać do błędu, ale najgorszy jest
@fifoliusz: Do Wolskiego mam awersję od kiedy ten w swoim chytrym i przebiegłym umyśliku wykalkulował sobie, że jako noname wejdzie na scenę stosując podły hejt wobec już uznanych figur polskiej geopolityki, m.in Bartosiaka. Bartosiaka łatwo z kolei było uderzyć bo jako inteligent jest podatny na takie ataki. Zabawne zresztą, że rudy szczur który zarzucał Bartosiakowi straszenie wojną sam straszy wojną na okładce swojej książki.
@shmatshiage: ja nie rozumiem fenomenu wolskiego
oglądałem kolesia chyba 2 razy, wysnuwa swoje teorie i jest świecie przekonany, ze jego teorie sie sprawdza
jego teorie się kompletnie nie sprawdziły, stwierdził wiec, ze miał za mało informacji, ale nie przeszkodziło by znowu wysnuć kolejnych
10 teorii i znowu być o nich świecie przekonanym

inteligentny człowiek po pierwszej tak spektakularnej wpadce mówiłby, ze może tak się stać, ale może mieć za mało informacji,
@djtartini1: ale jakie informacje chciałeś weryfikować wczoraj?

Prigozyn szedł na Moskwę a kierownictwo federacji rosyjskiej i kto mógł to #!$%@?ł, rosgwardia obstawiała rogatki miasta czym przypadkowo było a kto zdolny kopał rowy.

Paranoja jest w tym, że teraz przypisujemy jakąś magiczną wiedzę aparatowi władzy Fr, który wskutek wczorajszych wydarzeń się rozsypie w rok a pasjonatów którzy poświęcają swój własny czas by to zrelacjonować najlepiej jak potrafią obrzucamy gownem bo nie wiedzą
@fifoliusz: Chwila! A co tak cicho siedzą wczorajsi entuzjaści puczu z popcornem ulatującym z kącików ust?

Czemu nie wyzywacie go od onuc? Nagle zabrakło wam entuzjazmu? A tak szczekaliście, teraz widzę uszy po sobie