Wpis z mikrobloga

@retzev tak, podgik właściwy dla danej działki i operaty archiwalne dla okolicy ten działki. bo mogło tak być że zmian żadnych nie było ;)
aaa i musi być dużo dobrej woli pracowników starostwa;)
albo zapłać geodecie niech przeanalizuje materiały
  • 0
@ondraszek: ktoś mi narysował drogę dojazdową na budynku nie informując mnie o tym, dowiedziałem się przypadkowo, przeglądając geoportal360. A czy oprócz starostwa można to znalezc na własną rękę? Np. w Głównym Urządzie Geodezji i Kartografii Warszawie?
Kiedy budynek został wybudowany? Czy kiedykolwiek widziałeś mapę tego terenu bez działki drogowej?
Trzeba przeanalizować materiały. Mapy założenia ewidencji a następnie mapę po modernizacji ewidencji (o ile taka była przeprowadzona). Takich sytuacji gdzie ktoś nieświadomy stanu ewidencji budował na działce drogowej (w minionym wieku) jest sporo.
  • 0
@ondraszek: wcześniej na mapie ani w realu nie było żadnej drogi. Teraz w miejscu gdzie od 50 lat stoi murowany budynek leci działka ewidencyjna (jako droga dojazdowa). Wysłałem Ci screena na priv.
A więc czym prędzej idziesz do PODGiK i mówisz im o sytuacji. Większość Starostw prowadzi już bazę w postaci elektronicznej. Nie powinni mieć problemu ze znalezieniem operatu w wyniku którego ta działka powstała. Jeśli to nie pomoże to tak jak przedmówca zaproponował należy iść do geodety. Ewnetualne koszty geodety to póki co niewiadoma.
@retzev: Te dane na geoportalu są bardzo niedokładne (nawet kiedyś było informacja że nie są żadne prawnie wiążące informacje). Np. przez podwórko mojego sąsiada idzie też droga który była zbudowana gdzieś w latach 70'.
EDIT:
Chociaż teraz patrzę to obrys drogi zgrywa się ze zdjęciem satelitarnym drogi.